„Versmės“ gimnazija – tarp pilietiškiausių jaunimo iniciatyvų (3)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-06-05 08:14

Raimondos Alysienės nuotrauka

Ar egzistuoja didesnė jėga už vienybę? Istorijos įvykiai byloja, kad ne, o šių dienų realijos tą patvirtina: šiuo metu „Facebooke“ net nežinodamos prizo įnirtingai varžosi trys Lietuvos mokyklos: Tauragės „Versmės“ gimnazija,  Mažeikių „Ventos“ progimnazija ir Kauno r. Vilkijos gimnazija. Kuo tai susiję su vienybe? Ogi pačiu konkurso pobūdžiu: besivaržančių mokyklų mokinių iniciatyvos – pačios pilietiškiausios jaunimo konkurse „Nacionaliniai jaunimo pilietiškumo apdovanojimai“ – „Tėvyne mūsų“. O šiemet į stipriausiųjų trejetuką pateko tie, kurie savo pilietišką veiklą orientavo būtent į bendruomenės stiprinimą. Tikslas panašus, bet būdai – skirtingai originalūs ir įtraukiantys.

– Darbu geriausia įprasminti meilę Lietuvai. Darbas yra darbas. Tai konkretus dalykas, – teigia Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė, kurios vadovaujama mokykla šiemet nepasikuklino ir Lietuvai pažadėjo šimtą gerų darbų.

Beveik įpusėjus metams konkurso „Tėvyne mūsų“ organizatoriai suskubo išsiaiškinti, ar pažado laikomasi. Paaiškėjo, iš tiesų visa mokykla aktyviai įsitraukusi į pilietišką veiklą: susitinkama su seneliais globos namuose, maži ir dideli mokomi anglų kalbos, juostų pynimo, rūpinamasi beglobiais gyvūnais, statomi inkilėliai ir dar kone 95 pilietiškos veiklos vykdomos kiekviename Tauragės kampelyje – visų neišvardinsi. O šiemet, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tiesiog pasirinktas simbolis skaičius 100 – iš tiesų pilietiškumo akcijos yra tęstinės ir vyksta jau ne vienerius metus.

Mažeikių „Ventos“ progimnazija Kovo 11-osios proga organizavo šokį, suvienijusį visą mokyklos bendruomenę: ne tik mokinius ir mokytojus, bet ir kitus mokyklos darbuotojus bei tėvus. Vienu metu iš visos širdies šoko ir dainavo beveik 1000 žmonių.

Kauno r. Vilkijos gimnazija tautiniu šokiu išjudino ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir visus miestelio gyventojus. Pilietinės iniciatyvos metu mokyklos šokėjai lankėsi darželyje, vaikų dienos centre, Vilkijos seniūnijoje, ligoninėje, slaugos namuose, Vilkijos ūkyje, kur demonstravo ir visus norinčiuosius mokė vienos bendruomeniškiausių etnokultūrinių veiklų – tautinio šokio.

„Nacionaliniai jaunimo pilietiškumo apdovanojimai“ – konkursas „Tėvyne mūsų“ skirtas ne tik į dienos šviesą „ištraukti“ pilietiškiausias jaunimo iniciatyvas, bet ir paskatinti jaunimą tokių iniciatyvų imtis kuo daugiau.

Tauragės „Versmės“ gimnazistė Gabrielė Aputytė teigia:

– Mūsų karta yra gimusi jau nepriklausomoje Lietuvoje, esame iniciatyvūs, išradingi, suprantame, kas yra patriotizmas. Egzistuoja daug jaunimo klubų, organizacijų, kurios skatina prie visuomeninės veiklos prisidėti ir kitus jaunus žmones.

Visgi Vilkijos gimnazijos mokinė Danielė Bačiūnaitė akcentuoja, kad negalima teigti, jog absoliučiai visas jaunimas yra pilietiškas:

– Kai kurie, deja, yra paveikti savo įsitikinimų, draugų ar dalykų, kurie neleidžia jaunam žmogui išgirsti savo vidinio, pilietiško žmogaus balso.

O Akvilina Pačerinskytė iš Mažeikių „Ventos“ progimnazijos įžvelgia gilesnę problemą: jaunimas, viena vertus, yra pilietiškas, bet tai nusveria netolerancija:

– Tai, kad mokiniai vieni iš kitų tyčiojasi, pilietiškumui vertės neprideda, nes pilietiškumo esmė – skatinti teisingas vertybes, be jokio atlygio padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos.

Šių metų pilietiškiausia jaunimo iniciatyva paaiškės jau rytoj, birželio 6 d. Tad jeigu tikite šiomis idėjomis ar kuria nors viena jų, palaikykite jas: balsuokite „Facebooke“, prisijunkite prie iniciatyvų kitąmet arba įrodykite, kad galite geriau!

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras