Gražus raštas – tai kūryba (0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-06-26 06:23

Martyno Mažvydo progimnazijoje vykęs dailyraščio konkursas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir gimtosios kalbos dienoms paminėti ne tik paskatino mokinius kuo dailiau rašyti, bet ir prisiminti gimtosios kalbos svarbą ir pareigą ją gerbti. Į dailyraščio konkursą pakvietė ir „Šaltinio“ progimnazijos mokytojos.

Į dailyraščio konkursą, kurį surengė progimnazijos mokytojos Jolanta Kasiliauskienė ir Vilija Valuckienė, buvo pakviesti vyresnieji – 5–8 klasių mokiniai. Dailiausiai rašančiaisiais išrinkti penktokas Gražvydas Budreckis ir septintokės Gabija Gedeikytė bei Kamilė Katauskaitė. Kaip sako lietuvių kalbos mokytoja J.Kasiliauskienė, smagu, kad mokykloje mokiniams dar svarbu dailiai rašyti.

Apie dailų ir tvarkingą raštą savo nuomonę drąsiai gali išsakyti ir patys mokiniai. Septintokė Lėja Gančieriūtė mano, kad gražus raštas – tai kūryba. O septintokas Vilius Bartušis įsitikinęs, kad dailus raštas daug ką atskleidžia apie žmogų – apie jo savybes ir būdą. Ignas Bajorinas, taip pat besimokantis septintoje klasėje, teigia, kad kuo gražesnis raštas, tuo žmogus tvarkingesnis, darbštesnis.

Mokyklos fojė surengta laureatų darbų paroda. Visa mokyklos bendruomenė galėjo pasigėrėti dailaus rašto darbais. Galbūt žvilgsnis į darbelius ne vieną paskatins susimąstyti ir pasistengti rašyti kuo dailiau ir taisyklingiau.

Ir „Šaltinyje“ dailyraštis – nepamirštas

„Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos savo mokinius taip pat pakvietė į dailyraščio konkursą „Kalbą reikėtų vadinti tautos vėliava“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms.

Iš gausaus dalyvių būrio buvo išrinkti 12 dailiausiai ir taisyklingiausiai rašančių mokinių. Padėkos raštais apdovanoti šie penktokai: pirmosios vietos laimėtoja Sofija Banzinaitė, antrosios –  Žiedūnė Čepauskaitė ir trečiosios – Mija Paulauskaitė.

Šeštokai taip pat dar nepamiršo taisyklingo rašto reikalavimų – Nedas Žilinskis laimėjo pirmąją  vietą, Rugilė Lenktaitytė – antrąją ir Eglė Košinskaitė – trečiąją.

Septintokų būrys buvo gausiausias, bet laimė nusišypsojo Saivai Čepaitei – pirmoji vieta, Kristupui Zemeckiui – antroji vieta ir Austėjai Saldukaitei atiteko trečioji vieta.

Ypatingų pagyrų už dailų raštą sulaukė konkurso nugalėtojos aštuntokės Miglė Andriulaitytė (pirmoji vieta), Grėtė Lisauskaitė (antroji vieta) ir Kamilė Kiupelytė (trečioji vieta).

Greičiausiai dailyraštį tarp septintokų parašiusi Kamilė atskleidė, kad gražiai ir taisyklingai rašyti jai patinka.

– Nors kai reikia rašyti greitai, dailiai neišeina, – pastebėjo septintokė.

Ką gimtoji kalba, jos taisyklingumas reiškia ir Kamilei, ir jos bendraamžiams?

– Jei esi lietuvis, tai svarbu turi būti ir taisyklės, ir raštas, – atsakė Kamilė, prisipažinusi, kad trumpąsias žinutes rašo netaisyklingai.

Konkurso organizatorė progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Lina Tekorienė konkurso dalyviams ir nugalėtojams negailėjo gražių žodžių ir gyrė už parodytą pagarbą gimtajai kalbai, išreiškė viltį, kad šie vaikai bus geri valstybės piliečiai, gerbiantys tautos paveldą, suprantantys gimtojo žodžio ir rašto vertę. Juk ne veltui šių metų konkursas skirtas Vydūno – filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo, kuris siekė gyvenimo idealo, minties ir jausmo vienovės, jubiliejui. O direktorės pavaduotoja Vijolyta Bivainienė, teikdama konkurso nugalėtojams padėkos raštus, priminė savo per pamokas pasakytus žodžius: ,,Kas valdo raštą, valdo savo emocijas“.

– Gražus, dailus ir taisyklingas rašto darbas byloja apie harmoningą asmenybę, todėl nereikėtų nuvertinti rašto kultūros, – pabrėžė V.Bivainienė.

Specialūs „Tauragės kurjerio“ prizai įteikti su žurnaliste nepabūgusiai pabendrauti septintokei Kamilei ir savo amžiaus grupėje pirmąją vietą laimėjusiai aštuntokei Miglei.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras