Linkėjimai – knygas skaitantiems nepažįstamiesiems(0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-11-22 06:16

Bibliotekininkė Galina Toliušienė skaitytojus ragina nepagailėti šiltų žodžių. Raimondos Alysienės nuotraukos

Jei iš Tauragės viešosios Birutės Baltrušaitytės bibliotekos parsineštoje knygoje skaitydami ir versdami puslapį po puslapio, gilindamiesi į knygos turinį, rasite raudoną lapelį, galima sakyti, kad jums nusišypsojo laimė – ir liūdniausią akimirką jus privers nusišypsoti lapelyje ranka parašytas linkėjimas. Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės ir pasiimant knygą, ir ją grąžinant jus paragins užpildyti linkėjimų lapelį ir jį palikti kitam skaitytojui. Tai tarsi nepažįstamojo laiškas, sušildantis, o gal paguodžiantis...

Viešojoje bibliotekoje rugsėjo viduryje gimė vadinamųjų Laimės lapelių iniciatyva – knygoje skaitytojo prašoma palikti lapelį su linkėjimu kitam žmogui. Kalbintos bibliotekininkės įsitikinusios, kad atsivertęs knygą ir radęs palinkėjimą skaitytojas ir nustebinamas, ir maloniai nudžiuginamas.

– Daug dabar liūdnų, nusiminusių, vienišų žmonių, kurie parsinešę knygą atsiverčia ir randa šiltų žodžių. Ir nuotaika pakyla, – akcijos prasmę atskleidė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Galina Toliušienė. – Smagu ne tik rasti tokį lapelį, bet ir parašyti linkėjimą ar įvertinti perskaitytą knygą.

Skaitytojai lapelius pildo ir atnešę perskaitytą knygą, o kiti namo nešasi ir kol skaito knygą, naudoja kaip skirtuką.

Į tokius lapelius sugula patys nuoširdžiausi linkėjimai

– Labai geranoriškai žmonės įsitraukė į šią akciją, – pasidžiaugė G.Toliušienė.

Bibliotekininkės Galinos kolegė pasidžiaugė, kad ir joms skaitytojai nepagaili gerų žodžių.

Pasak bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, šią iniciatyvą sumanė Jūratė Senkuvienė.

– Tai mūsų vienos jaunos darbuotojos iniciatyva. Labai džiaugiuosi savo jauna komanda. Mes, senos patyrusios vilkės, kartais nebesugalvojame arba nespėjame pasiūlyti naujesnių idėjų, o jaunos moterys idėjų turi daug. Viena tokių ir yra ši iniciatyva – laiškeliai-linkėjimai skaitytojams, – vardijo M.Parnarauskienė. – Mintis labai graži, nes mūsų žmonės ir susirūpinę, ir susikaustę, nerodantys jausmų, o raštu ir anonimiškai, ko gero, drąsiau.

Iniciatyvos autorė J.Senkuvienė, paklausta, ar pati jau užpildė palinkėjimą, susimąstė.

– Dar neparašiau, – nusišypsojo Jūratė. – Dabar jau turbūt tai padaryti teks ir man.  

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras