„Skaitymo iššūkis“ – proga pasivaržyti ir vasarą praleisti su knyga(2)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-06-27 06:20

Viešosios bibliotekos nuotrauka

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka jungiasi prie respublikinės akcijos „Skaitymo iššūkis“, visus kviesdama aktyviai dalyvauti ir ne tik pasinerti į knygų pasaulį, bet ir išmėginti laimę loterijoje. „Skaitymo iššūkis“ startavo birželio 1-ąją ir baigsis rugpjūčio 31-ąją. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja džiaugiasi, kad pirmąją akcijos dieną iki pietų užsiregistravo septyni jaunieji tauragiškiai.

Vasarą – su knyga

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos skelbia vasaros iššūkį, kurio metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami dalyvauti skaitymo varžytuvėse. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti penkias knygas.

Norintieji dalyvauti varžytuvėse registruotis gali savarankiškai, užpildę internetinę registracijos formą, arba bibliotekoje, kurioje gaus dalyvio kortelę su užduotimis.

Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais.

„Skaitymo iššūkį“ organizuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.

Užduotys

Viskas, ką reikia padaryti priėmusiems vasaros iššūkį, tai perskaityti penkias knygas ir atsakyti į penkis klausimus.

1 užduotis. Perskaityk knygą, kurios tema susijusi su Lietuva.
 Kokios vietovės paminėtos knygoje?

2 užduotis. Perskaityk draugo rekomenduotą knygą.
 Ar rekomenduotum kitam draugui ir kodėl?

3 užduotis. Perskaityk tavo gimimo metais parašytą knygą.
 Koks pagrindinis herojus aprašomas knygoje?

4 užduotis. Perskaityk knygą, kurioje minima profesija.
 Ką naujo sužinojai apie knygoje minimą profesiją?

5 užduotis. Perskaityk knygą apie atostogas.
 Ar norėtum tokių atostogų, kokios aprašomos knygoje? Kodėl?

Sąlygos

Dalyvių amžius šiose varžytuvėse neribojamas.

Dalyviai, norintys dalyvauti varžytuvėse, gali registruotis artimiausioje bibliotekoje arba www.vasarasuknyga.lt interneto tinklalapyje.

Dalyviai, užsiregistravę bibliotekoje, gaus dalyvio kortelę su užduotimis, kurioje įrašys perskaitytos knygos autorių, pavadinimą, atsakys į pateiktą klausimą. Atlikus vieną ar kelias užduotis ir atnešus kortelę į artimiausią biblioteką, darbuotojas specialiu ženklu pažymės, kurios iš jų įvykdytos.

Dalyviai, užsiregistravę interneto svetainėje, įvykdytas užduotis registruos savarankiškai interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt, kurioje įrašys perskaitytos knygos autorių, pavadinimą, atsakys į pateiktą klausimą. Skaitymo užduotys, pateiktos interneto svetainėje arba bibliotekos darbuotojo pateiktoje dalyvio kortelėje, – vienodos. Dalyviai, sėkmingai įveikę visas skaitymo užduotis ir gavę patvirtinimą el. paštu – dalyvauja loterijoje.

„Skaitymo iššūkio“ metu bus apdovanotos ir aktyviausios bibliotekos.

Loterija

Visi dalyviai, įveikę „Skaitymo iššūkį“, dalyvaus bendroje loterijoje, kurioje galės laimėti 10 pagrindinių prizų – išorinių baterijų. Laimėtojai bus renkami burtų keliu.

„Skaitymo iššūkyje“ dalyvaujančios bibliotekos apdovanos iššūkį įveikusius dalyvius papildomais prizais – gertuvėmis.

Laimėti papildomus prizus galės tie, kurie atliks „Vasaros su knyga“ užduotis socialiniame tinkle „Facebook“ arba dalyvaus radijo „Extra FM“ organizuojamuose žaidimuose.

Prizai 

Su laimėtojais organizatoriai susisieks asmeniškai el. paštu, telefonu.

Prizą atsiimti bus galima bibliotekoje, kurioje dalyvis registravosi, arba prizas bus atsiųstas dalyvio kortelėje nurodytu adresu.

Prizų fondą sudaro pagrindiniai prizai – 10 populiarių išorinių baterijų, paskatinamieji prizai – 700 spalvingų gertuvių ir papildomi prizai – 30 originalaus dizaino USB laikmenų.

Pirmąjį pusdienį – septyni dalyviai

Pirmąją akcijos dieną kalbinta viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alina Bagdonienė pasidžiaugė, kad iki pietų skaitymo iššūkį priėmė ir žaidime, kaip jį vadina skyriaus vedėja, jau užsiregistravo septyni bibliotekos lankytojai.

– Pirmoji iššūkį priėmė mūsų nuolatinė skaitytoja Vesta, – pasidžiaugė A.Bagdonienė.

Panaši akcija vyko ir pernai. Tik, kaip pastebėjo bibliotekininkė, reikėjo perskaityti daugiau knygų.

– Savo skaitytojus raginame dalyvauti ir tai pristatome kaip žaidimą, o žaisti vaikams patinka, dar ir prizų galima laimėti, – teigė vaikų bibliotekos vedėja.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras