Ko meras bijo labiau – žurnalistų klausimų ar savo atsakymų?(51)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-09-09 16:25

Tauragės kurjeriui“ su Sigitu Mičiuliu pavyko padaryti vienintelį interviu rinkimų naktį, kai paaiškėjo, kad jis tiesiogiai išrinktas Tauragės meru, vienintelį ir paskutinį. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, prieš rinkimus deklaravęs viešumą ir atvirumą, kiekvienąkart maloniai kalbėjęs su žurnalistais, praėjus beveik pusantrų kadencijos metų, tveriasi tylos siena. Rajono vadovas jau antrą kartą atsisakė duoti interviu „Tauragės kurjeriui“. Motyvas biurokratinis – meras labai užimtas ir interviu neturi laiko. 

Jau nuo šių metų sausio „Tauragės kurjeris“ bando susisiekti su Tauragės meru Sigitu Mičiuliu ir pasikalbėti apie visus rajono gyventojus dominančius klausimus. Spalį sukaks pusantrų metų, kai liberalo S.Mičiulio komanda vadovauja Tauragės rajono savivaldybei. Viešojoje erdvėje skaitome tik gerąsias mero ir jo komandos pateikiamas naujienas – kokiuose renginiuose politikai dalyvavo, kiek gatvių išasfaltavo, kiek pinigų sutaupė, kokius projektus kuria. Štai naujausia Tauragės mero pranešta žinia – apie tai, kad šeštadienį jis viešėjo Palangoje vykusioje 15-toje „Rotariadoje“, kurioje dalyvavo šalies „Rotary“ klubų nariai. Renginio metu, pasak S.Mičiulio, buvo renkamos lėšos neįgaliesiems, kurie dalyvauja Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Meras džiaugiasi, kad Palangoje jam teko sudalyvauti tinklinio varžybose, kuriose su draugais iškovojo ketvirtąją vietą. Ir, žinoma, visuomenei pateikiama nuotrauka su besišypsančiu bičiuliu – Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi.

Tačiau apie didžiąsias problemas – tyla. Tyli rajono vadovas ir apie buvusio partiečio Eligijaus Masiulio, su kuriuo prieš keletą mėnesių lankė tauragiškių namus, viešus pasisakymus: jokios nuomonės ir pozicijos apie šio žmogaus pasiteisinimus dėl „paskolos“ iš verslininko R.Kurlianskio, lyg nieko ir nebuvo, lyg nieko meras apie tai negirdėjo, nors įvairiausių politikų, žurnalistų, apžvalgininkų ir eilinių piliečių komentarais pastarosiomis dienomis mirga spauda ir interneto erdvė.

Pasikalbėti gyvai su rajono meru ketinome apie tai, kas per pusantrų jo vadovavimo Tauragei metų nuveikta – ką pavyko ir ko nepavyko padaryti, kokių įžvalgų meras galėtų pateikti apie emigraciją, nedarbą, atlyginimų ir darbo vietų augimą, kokių pasiūlymų turi, kaip sprendžia sunkaus klimato savivaldybės administracijoje problemą, kokius investicinius projektus savivaldybė rengia. Atsakymo dėl interviu iš mero ir jo atstovės spaudai Vytautės Čėsnaitės laukėme beveik mėnesį. V.Čėsnaitė vis tikino perduosianti mūsų prašymą S.Mičiuliui.

Galutinis atsakymas atskriejo iš paties mero. Toks: „Atstovė spaudai informavo apie „Tauragės kurjerio“ prašymą (interviu, – red.), bet kol kas dėl didelio užimtumo negaliu to padaryti. Jeigu Jums reikia skubiai, atsiųskite klausimus raštu“. Merą informavome, kad palauksime tiek, kiek jis tik gali, paprašėme suderinti susitikimo laiką, tačiau atsakymo į šį prašymą taip ir nesulaukėme.

Panašų atsakymą buvome gavę ir metų pradžioje, kai mero atstovu spaudai dirbo ankstesnis jo patarėjas, klaipėdietis Kęstutis Gabšys – meras interviu duoti negali, nes esąs labai užimtas.

Toks rajono vadovo sprendimas – apie nuveiktus darbus visuomenę informuoti tik virtualiai, brūkštelint keletą žodžių „Facebook“ paskyroje, atsisakant interviu su žurnalistais, spaudos konferencijų, gyvo, nesumeluoto pokalbio. Kyla pagrįstas klausimas – tai ko meras bijo labiau – žurnalistų klausimų ar savo paties atsakymų? Neduok Dieve, dar prišnekės, ko nereikia. E.Masiulis jau prisišnekėjo.

Skaityti komentarus (51) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras