Penktadienio, gruodžio 7-osios, „Tauragės kurjeryje“: „Netvarka ūkyje: karvės pievoje, arklys – miniatiūrinėje pašiūrėje“(4)

2018-12-06 16:19

Neabejingo žmogaus skambutis „Tauragės kurjerio“ redakcijai ir Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) pranešė apie Būtenių kaimo ganykloje paliktus, šąlančius galvijus. Ir iš tiesų, žvarbų gruodžio rytą šio kaimo pievose dar ganėsi galvijai. Pirmoji karvė pasitiko su šerkšnu ant nugaros. Žvarbioje laukymėje ėdesio nebuvo matyti, tik styrantys smilgų stagarai. Laikraščio vedamajame straipsnyje sužinosite, kaip dėl galvijų nepriežiūros pasiaiškino jų šeimininkas, ir kokios sankcijos jam gresia už tai. 

Iki rinkimų liko 87 dienos. Rytojaus numeryje – trumpas pokalbis su kandidatu į merus Silverijumi Statkumi. „Kol esi valdančioje pusėje ne viską matai. Dabar patyriau, ką reiškia būti opozicijoje. Iš dabartinės valdžios supratau, kaip nereikia elgtis su opozicija“, – žurnalistei sakė pašnekovas. 

Tauragės krašto muziejus „Sanataka“ modernizuojasi. Bus įrengtos miesto reprezentacinė salė, edukacinės ir parodų erdvės, lankytojai naudodamiesi moderniais virtualiais akiniais galės keliauti šachtomis, išlįsti virš pilies ir nueiti iki pat Jūros užtvankos. Naujovės lankytojų taip pat laukia Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose – Šubertinėje, kur įrengta rotorinė holograma, kai plokščias vaizdas perkeliamas į trimatę erdvę. Trimatėje erdvėje matysime Genovaitę Šimaitienę, kuri pasakos savo išgyvenimus tremtyje. Apie tai detaliai ir intriguojančiai mūsų skaitytojams pasakojo muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus.  

Modernėja ir Ringių kaime esantis Pagramančio regioninio parko lankytojų centras. Ruošiama nauja ekspozicija, kurioje lankytojams bus patraukliai pristatyti parko lankytini objektai. Turistų dėmesį, tikimasi, patrauks ekranuose demonstruojamos nuotraukos, žaidimai ir netradicinė informacija. Kol kas darbai ten verda. Pagramančio regioninį parką per pirmuosius tris šių metų ketvirčius jau aplankė 3509 lankytojai. Plačiau – straipsnyje „Pagramančio regioninio parko ekspozicijoje – ąžuolų giraitė“. 

Svetingai namų duris „Tauragės kurjeriui“ atvėrė Gaurėje gyvenantys verslininkai Macijauskai. Tėvas Algirdas vadovauja medienos apdirbimo įmonei, o vaikai puoselėja serbentynus. Vienas jų – iš sostinės į kaimą grįžęs Mindaugas, fizikos ir informatikos mokytojas. Vyras dirba mokytoju ir savo ūkyje augina serbentus. Kaip visai Macijauskų šeimai sekasi įsitvirtinti versle ir, kas yra sunkiausia sužinosite perskaitę straipsnį „Verslininkas Mindaugas Macijauskas: reikalinga didžiulė kantrybė“. 

Sporto rubrikoje apie Tauragės futbolo veteranų pergalę turnyre Sergejaus Ivanovo taurei laimėti ir tauragiškės, 21 metų Evelinos Stulginskaitės iškovotą medalį Tailande vykusiame atvirajame Azijos žemyno kūno rengybos (fitneso) čempionate.

Etnologai sako, kad anksčiau, Advento metu mėsos žmonės stengėsi nevalgyti tris dienas per savaitę – trečiadienį, penktadienį ir sekmadienį, dabar – tik penktadienį. Taigi, penktadienio patiekalui siūlome rankovėje keptą upėtakį. Receptas – rubrikoje „Dėl skonio pasiginčykim“. Skanaus!

Malonaus skaitymo, jaukaus savaitgalio. 

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras