Penktadienio „Tauragės kurjeryje“: muitinė – prieš bažnyčią(14)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-08-03 15:42

Absurdas – taip žinią, kad už iš JAV į Tauragę atkeliavusį labdaros krovinį gali tekti sumokėti ne tik muito ir pridėtinės vertės mokesčius, bet ir tūkstantinę baudą, įvardija Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bendruomenė. Penkiolika metų į Tauragę iš užjūrio buvo gabenami labdaros kroviniai – ir nieko, muitinei jie neužkliuvo. Mokesčių vėzdu pareigūnai labdaros teikėjams grūmoja pirmą kartą: sauskelnės, ramentai, žaislai, naudoti dviračiai ir darbo įrankiai negali būti laikomi labdara. 

Tauragės užupis šaukiasi pagalbos. Tarailių mikrorajono gyventojai į svečius pasikvietę „Tauragės kurjerio“ žurnalistę aprodė, kaip gyvena: duobėtos gatvės neasfaltuotos, menkas apšvietimas, pėsčiųjų perėjų trūkumas. Žmonės negaili priekaištų valdžiai ir sako, kad rajono vadovai rūpinasi tik tomis vietomis, kur patys gyvena. Ką pastarieji atsakys į tokius kaltinimus?

Lietaus kanalizaciją sutaisys, bet kartu įves ir naują mokestį. Nuo gegužės iš Tauragės miesto seniūnijos lietaus nuotekų sistemos eksploatavimą perėmę „Tauragės vandenys“ ėmėsi darbų. Pastaruoju metu visame mieste remontuojami lietaus nuotekų tinklai. Darbus įmonė atliks, bet ne už dyką – nuo kitų metų įmonės ir įstaigos atsiskaitymo lapeliuose išvys naują mokestį. Kokį, sužinosite atsivertę „Tauragės kurjerį“.

Dalį atliekų Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras degins uostamiestyje. Jau aišku, kas iš Tauragės į Klaipėdą gabens deginti atliekas. TRATC‘as skelbia, kad per metus sunaikinti tokiu būdu iš Tauragės bus išvežta apie 6000 tonų atliekų. Apie naująją šiukšlių atsikratymo sistemą ir kodėl jos prireikė – penktadienio numeryje.

Tauragės rajono meras priedais prie atlyginimų ir vėl pamalonino savo komandą. Išgauti šią informaciją iš rajono vadovo buvo nelengva – apie mėnesį savivaldybės klerkai atsimušinėjo nuo žurnalistų klausimų tyla arba „nieko nežinojimu“. Taigi kam ir kiek kliuvo? Sužinosite jau netrukus.

Šios ir dar daugybė Tauragės krašto naujienų – kaip patiklios senolės sukčiams atidavė tūkstančius eurų, kurią Tauragės viešojo maitinimo įstaigą jos savininkai nusprendė parduoti ir kodėl, kiek kandidatų varžosi dėl Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininko posto ir ką tauragiškiams pažadėjo dvi savo darbų parodas gimtajame mieste atidariusi dailininkė Elma Šturmaitė – jau pakeliui į jūsų namus. Grybų mėgėjams siūlome pirmojo miškų laimikio marinavimo receptą.

Įdomaus skaitymo! 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras