Penktadienio „Tauragės kurjeryje“: nauja mokestinė našta padidins bedarbių armiją(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-12-14 16:43

Seimas priėmė jau visai netrukus, nuo Naujųjų metų, įsigaliosiantį įstatymą, kuris įtvirtins „Sodros“ „grindis“ – Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisose įtvirtintą socialinio draudimo įmokų už samdomą darbą dirbančius asmenis mažiausią sumą. Ne visą darbo laiką dirbančių asmenų įmokos „Sodrai“ bus skaičiuojamos ir mokamos ne nuo jų algos, o nuo minimalaus mėnesio atlyginimo, kuris po naujųjų nuo 380 kils iki 400 eurų. Kol savivaldybės valdininkai be perstojo kalba apie būsimas investicijas ir būsimas gerai apmokamas darbo vietas, Tauragės smulkieji verslininkai sveriasi už galvos ne tik dėl juos slegiančių mokesčių, kurie sunkiai pakeliami. Mūsų mieste, pasirodo, katastrofiškai trūksta ne naujų darbo vietų, o dirbančiųjų. Tuštėjančioje Tauragėje ir paslaugų nebėra tam teikti – kaip sako patys verslininkai, rajonas „susitraukė“ perpus. 

Baigiantis metams įmonės skaičiuoja ir vertina nuveiktus darbus. Tauragės teritorinė darbo birža pristatė, kokią paramą suteikė verslui ir kiek su šia parama Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybių teritorijoje įkurta naujų darbo vietų. O skaičiai įspūdingi. Kokie jie, sužinosite paskaitę laikraštį.

O kai kurie darbai tik prasideda – antradienį paskelbta savivaldybės baseino statybos darbų pradžia – Vytauto gatvėje, būsimojo baseino statybos aikštelėje, kurioje jau prasidėję darbai, iškilmingai įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms. Apie tai, kas rašoma laiške ir kam kapsulės įbetonavimas buvo smagiausias, skaitykites šiame laikraščio numeryje.

Dėl katastrofiškos kelių ir gatvių būklės guodžiasi ir kaimų gyventojai. Šįkart bėdas dėl beveik nepravažiuojamo kelio išsakė žygaitiškiai, o dėl duobėtos pagrindinės kaimo gatvės priekaištus išsakė Kęsčių gyventojas.

Vaikams rūpi ne vien žaidimai ir linksmybės, bet ir finansinės mokyklų bėdos. Tai įrodo „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokai, dalyvaujantys projekte „Pažink valstybę“. Kokią problemą jie pastebėjo ir kaip ketina ją spręsti, sužinosite jau netrukus.

Tauragės rajono gyventojai Antanas Skarbalius ir Martynas Virkietis į teismą padavė Tauragės rajono savivaldybės tarybą. Ko gi jie siekia?

Laikraštyje daug smagių prieššventinių naujienų – apie kalėdinę šokio fiestą Kultūros rūmuose, Tauragės muzikos mokyklos Papildomo fortepijono skyriaus mokinių koncertą Skaudvilės gimnazijoje, neįprastai papuoštą lopšelio-darželio „Kodėlčius“ eglutę, sėkmingus tauragiškių startus Klaipėdos maniežo taurės varžybose, įspūdingą Futbolo šventę.

Beje, šiame numeryje rasite 20-metį švenčiančio „Tauragės kurjerio“ prenumeratos loterijos laimėtojų sąrašą. Pasitikrinkite – gal ir jūsų namus prieš šventes pasieks skanutėlis tortas. Pralošėme jų net 20.

Kaip gi be tradicinio recepto? Šįkart siūlome išsikepti bretonų sviestinį pyragą, kuris labai paprastai pagaminamas, tinka ir Kalėdų stalui, be to, ilgai išlieka gardus. Pabandykite!

Gero skaitymo.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras