Penktadienio, lapkričio 16-osios, „Tauragės kurjeryje“: kurioje Lietuvoje gyvename mes?(7)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2018-11-15 14:29

Vilniaus politikos analizės instituto visuomenei pristatytame gyventojų gerovės tyrime Tauragė nesužibėjo. Nors Tauragės meras Sigitas Mičiulis džiaugiasi, kad Tauragės gyventojų kokybės rodiklis patenka į geriausiai įvertintų savivaldybių dvidešimtuką, tačiau išsamiau panagrinėjus tyrimo rezultatus aiškėja, kad į tokią gana aukštą vietą Tauragę iškėlė toli gražu ne investicijų patrauklumas ir ekonomikos augimas. Tauragės prioritetas – fizinis saugumas ir palyginti neblogas abiturientų paruošimas. Ekonomikos augimo rodiklio indeksas Tauragėje nesiekia nė trejeto. Kodėl?

Kam turi būti skirta mokyklos teritorija – vaikams ar automobiliams? – klausia Martyno Mažvydo progimnazijos moksleivio mama. Šios mokyklos vidinis kiemelis kas rytą tiesiog prikimštas šioje mokykloje dirbančių mokytojų automobilių, tamsoje tarp jų laviruojantys mokiniai bando rasti įėjimą į mokyklos patalpas. Tačiau ši problema mokyklos vadovui neatrodo labai rimta – esą visada taip buvo.

Šilumos kaina Tauragėje kainų lentelėje pakilo į trečiąją vietą. Nors politikai giriasi, kad šildymas Tauragėje pigo, iš tikrųjų yra truputį kitaip – šilumos kaina lapkritį išliko tokia pati, kokia buvo spalį. Į rekordinę vietą Tauragės šilumos tinklus iškėlė tai, kad šildymas pastaraisiais mėnesiais gerokai brango kitose savivaldybėse. Kokios tendencijos ir kaip Tauragės šilumininkai sugebėjo išlaviruoti kasdien brangstančio biokuro rinkoje?

Garsusis Tauragės šimtukas nebereikalingas ir jį reikėtų kuo greičiau pamiršti, – įsitikinęs ilgametis architektas, Lietuvos architektų sąjungos narys Vincentas Paulauskas. Jo nuomone, mero patarėjui Artūrui Fetingiui buvo skirta neįveikiama užduotis – „sunešioti geležines klumpes“, kurių sunešioti neįmanoma. Architektas laukia šimtuką rinkusios komisijos posėdžio, kad galėtų patarti, kaip įamžinti Tauragei nusipelniusius žmones, žinoma, jei komisija, anot jo, neuždarys durų, palikusi tik „vieną langelį“.

Verslo naujienos – smaližiams duris atvėrė atnaujinta „Saldumynų namų“ parduotuvė. Sigitos Geštautienės jau 25-erius metus vystomas gardėsių verslas tauragiškiams puikiai pažįstamas, retam lengva atsispirti paragauti gardžių kreminių pyragų ir prieš Kalėdų šventes labai paklausių saldžiųjų grybukų. Apie tai, ką pamatysite užsukę į „Saldumynų namus“, skaitykite penktadienio numeryje.

Šias ir kitas pastarosios savaitės naujienas – kodėl nestreikuoja Tauragės mokytojai, kokiomis naujovėmis džiaugiasi Tauragės teismas, ar tauragiškiai įsijungė į akciją „STOP „Raudonas balionas“, simbolizuojančią visuomenės neabejingumą situacijai, kai dėl anoniminio skambučio šeimos gali prarasti vaikus, ir kodėl Tauragės prekybos centruose nėra suoliukų, – sužinosite atsivertę penktadienio „Tauragės kurjerį“. Šiame numeryje rasite ir jau Kalėdomis kvepiančio puraus apelsinų pyrago receptą.

Įdomaus skaitymo ir šilto savaitgalio jums linki „Tauragės kurjerio“ redakcija.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras