Pakils lyg feniksas iš pelenų(9)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-05-19 09:05
Renaldo Malycho nuotrauka

Vieno seniausių Tauragės namų rekonstrukcijos darbus ketinama užbaigti per pusmetį. Renaldo Malycho nuotrauka

Vytauto gatvėje, priešais Kudirkos paminklą, vyksta statybos darbai – atnaujinamas vienas seniausių ir įdomiausių pastatų Tauragėje. Rekonstrukciją tikimasi užbaigti per pusmetį. Kas bus įkurdinta buvusiose Vaisių ir daržovių perdirbimo kombinato (VDPK) firminės parduotuvės patalpose – šiandien dar neaišku.

Pastatą rekonstruoja prieš tris mėnesius jį įsigijusi prekyba sunkiuoju transportu besiverčiančią, automobilių transportavimo bei serviso paslaugas teikiančią UAB „Vitlaima“ valdanti Bučnių šeima. Kaip teigė šios įmonės pardavimų vadybininkas Justas Bučnys, pirkimo bei pardavimo sandoris įvyko ekspromtu.

– Tiesiog buvo smalsu, kodėl šis pastatas ilgą laiką stovi tuščias. Pasidomėjome ir, sužinoję, kad savininkas nori jį parduoti, ėmėme ir įsigijome. Tai nebuvo planuotas žingsnis, tad ir aiškios vizijos, ką darysime toliau, dar neturime. Dabar terūpi, kaip kokybiškiau atkurti tikrąjį, klasikinio stiliaus namo vaizdą. Tokį, koks jis buvo nuo pat pastatymo. Jokių modernybių nebus, – paaiškino J.Bučnys.

Paklaustas, iš ko įsigijo pastatą ir kiek pirkinys atsiėjo, nė vieno, nė kito jis atskleisti nepanoro.

Anot J.Bučnio, restauruoti seną namą nėra brangiau nei pastatyti modernų naują. Tiesa, darbus tokiu atveju turi atlikti ne vietiniai. Pašnekovo teigimu, tauragiškiai statybininkai – brangininkai, tad teko samdyti Šakiuose įsikūrusią įmonę.

– Iš pradžių galvojome, kad tvarkysime tik fasadą, bet paaiškėjo, jog teks atlikti visą rekonstrukciją. Tiek stogas, tiek langai buvo kiauri, perdengimai – mediniai. Pradėjome nuo pagrindų. Atliekame valymo darbus. Kada atnaujinimą užbaigsime, tiksliai pasakyti negaliu. Tai priklauso nuo dizainerių. Manau, į atidarymą pakviesime po kokio pusmečio, – paaiškino „Vitlaimos“ pardavimų vadybininkas. – Ką darysime atnaujinę namą? Galbūt nuomosime patalpas. Tiksliai dar nežinome.

Pakalbintas Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas pabrėžė, kad nors šis pastatas ir nėra įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, jis yra vienas įdomiausių namų Tauragėje. Pasak jo, po Antrojo pasaulinio karo mūsų mieste išliko nesugriauti tik 20 proc. pastatų. Vytauto gatvėje, vietoje, kurioje šiuo metu stovi aprašomas namas, tuomet buvo imtasi projektuoti, o vėliau statyti pačius svarbiausius pastatus.

Vytauto gatvės 61-uoju numeriu pažymėtame name nuo 1990 metų kurį laiką veikė Vaisių ir daržovių perdirbimo kombinato firminė parduotuvė. Vėliau jame buvo įsikūrusios kelių politinių partijų būstinės, vieni po kitų savo buveines deklaravo įvairūs juridiniai bei privatūs asmenys. Pastaruoju metu pastatas stovėjo tuščias. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, porą pastarųjų metų jį nuosavybės teise valdė tauragiškis verslininkas Juozas Damulis.

Šis kalbėti su žiniasklaida griežtai atsisakė.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras

SKAITOMIAUSI