Agentūra „Darbo turas“ tarpininkaus įdarbinant užsieniečius(26)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-04-11 09:26

„Darbo turo“ kolektyvas: direktorius Tomas Juodikis ir darbuotojos Dovilė, Diana ir Deimantė. Autorės nuotrauka

Tarptautinė darbo paieškos ir pasiūlos agentūra „Darbo turas“, vos prieš mėnesį įsikūrusi Tauragėje, V.Kudirkos ir Spaustuvės gatvių kampe, ne tik padės vietos darbdaviams rasti kvalifikuotų darbuotojų iš visos Europos, taip pat ir iš NVS  šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, bet ir kvalifikuotiems vietos specialistams įsidarbinti Europoje.

„Darbo turo“ direktorius Tomas Juodikis „Tauragės kurjeriui“ papasakojo, kad agentūra pradėjo veiklą kovo 1-ąją, joje dirba 4 žmonės. Nors, pasak jo, agentūros iškaba dar tik gaminama, darbas jau vyksta sparčiai: darbuotojos skambina į įmones, siūlo agentūros paslaugas, kai kurios įmonės tokį poreikį pareiškė, su kai kuriomis jau pasirašinėjamos sutartys.

– Mūsų misija – prisidėti prie sėkmingo verslo augimo ir vystymo surandant reikiamus specialistus, o specialistams – surasti jų kvalifikaciją atitinkančią darbo vietą bei užtikrinti konkurencingą darbo užmokestį.

Tinkamų kvalifikuotų specialistų ieškoma organizuojant atrankas, susitikimus. Įmonė turi įrangą, kuria galima rengti vaizdo konferencijas, virtualiai bendrauti su kandidatais. Kai kuriems darbdaviams to užtenka, kad išsirinktų kandidatus, kai kurie nori, kad dar vienam pokalbiui kandidatas atvyktų į vietą.

– Kol kas daugiau norinčiųjų iš užsienio atvažiuoti dirbti į Lietuvą, – pasakojo T.Juodikis. –  Pavyzdžiui, itin sudėtinga situacija Ukrainoje. Maždaug kaip pas mus prieš 10–15 metų, kai labiausiai motyvuoti žmonės ieškojo galimybių išvykti padirbėti kitur.

Iš tiesų, užsitęsus karui Donbaso regione ir tebesitęsiant Ukrainos ekonomikos stagnacijai, vis daugiau šios šalies piliečių veržiasi dirbti į užsienį. Jungtinių Tautų duomenimis, apie ketvirtadalį Ukrainos piliečių gyvena žemiau skurdo ribos ir kasmet jų dalis didėja. Net centrinėje šalies dalyje, kur nevyksta karo veiksmai, sunku rasti darbą, o vidutinis atlyginimas tesiekia apie 180 eurų. Ukrainiečiai plūste plūstelėjo į artimiausią kaimynę Lenkiją. Pastaraisiais metais vis daugiau ukrainiečių įdarbina ir Lietuvos įmonės. 

Užsieniečius įdarbinančios įmonės įsipareigoja pasirūpinti ir jų apgyvendinimu.

Paklaustas, ar nemano, kad darbo jėga iš trečiųjų šalių bus pigesnė ir taip stabdys atlyginimų augimą Lietuvoje, agentūros direktorius teigė, kad tai „antis“ – iš tiesų atvykėliui mokėti mažesnį nei lietuviui atlyginimą neleidžia Lietuvos įstatymai.

– Jam turi būti mokamas vidutinis tos įmonės tos specialybės darbo užmokestis, – teigė T.Juodikis.  

Pasak T.Juodikio, Lietuvoje ypač trūksta autovežių ir tolimųjų reisų vairuotojų, siuvėjų, metalo apdirbimo specialistų.

Agentūra ieškos darbo ir lietuviams, norintiems įsidarbinti užsienyje. Pavyzdžiui, dabar ieškoma aukštos kvalifikacijos informacinių technologijų specialistų dirbti Anglijos įmonėse.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras