Aistros dėl „Švyčio“ atleidimo nuo mokesčių nerimsta(24)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-09-25 11:49

Pasak Antano Stankaus, industrinį parką valdanti UAB „Švytis“ 2016 m. sumokėjo daugiau nei 600 000 eurų įvairių mokesčių. Autorės nuotrauka

Diskusijos dėl vienų turtingiausių rajono politikų ir verslininkų Stankų valdomos įmonės „Švytis“ atleidimo nuo nekilnojamojo turto mokesčio net keleriems metams viešojoje erdvėje netyla. Keliamas klausimas, ar tikrai tie, kam ir priklausytų, atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio – juk darbo vietas kuria ne politikų įmonė, o jiems priklausančiuose išnuomotuose pastatuose įsikūręs verslas. Iškeltų abejonių savivaldybės administracija taip ir neišsklaidė – redakcijai atsiųstame laiške teigiama, kad viskas teisėta ir pagal atleidimo nuo mokesčio tvarkos eilutę: esą nuo mokesčių atleisti tie, kas turi tokią teisę, o įmonėse dirba Tauragėje registruoti darbuotojai.

Suabejojo sprendimo teisėtumu

Kai „Tauragės kurjeryje“ po savivaldybės tarybos posėdžio ir jame priimto sprendimo buvo publikuotas straipsnis „Politikų įmonė atleista nuo mokesčių“, redakcija sulaukė tauragiškio, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinomi, laiško. Tauragiškiui kilo abejonių dėl politikų sprendimo nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleisti UAB „Švytis“ teisėtumo.

Kaip pastebi tauragiškis, pagal savivaldybės patvirtintą mokesčių atleidimo tvarkos aprašą nuo mokesčio gali būti atleidžiamas investuotojas, kuris pats sukuria darbo vietas. Kaip įrodymą įmonė turi pateikti darbo sutarčių kopijas (aprašo 8.9 punktas). Esą šiuo atveju „Švytis“ pateikė pažymas, kad bendrovėse „Trelleborg“ ir „Tauraplastas“ (nuo pastatų, kuriuose įsikūrusios šios dvi įmonės, nekilnojamojo turto mokesčio „Švytis“ ir atleistas) pagal neterminuotas darbo sutartis įdarbinta 17 ir 30 tauragiškių, tačiau įrodymo, kad įdarbintieji – tauragiškiai, nepateikė. Šis aprašo reikalavimas, pasak tauragiškio, neišpildytas.

Laišką atsiuntusiajam kyla klausimas – kodėl taryba „Švytį“ atleido ir nuo 2016 m. mokesčio, esą jis jau turėjo būti sumokėtas. Vyras klausia, ar valstybė sumokėtą mokestį verslininkams turės grąžinti.

Opozicija svarsto skųsti

Kad verslo atleidimo nuo mokesčių savivaldybės tarybos patvirtinta tvarka yra ydinga, opozicija pasisakė per savivaldybės tarybos posėdį rugsėjo 6-ąją, kai UAB „Švytis“ politikų sprendimu ir buvo atleista nuo nekilnojamojo turto mokesčio net keleriems metams.

Anksčiau „Švytis“ savivaldybės tarybai buvo pateikęs prašymą atleisti ne tik nuo nekilnojamojo turto, bet ir nuo žemės nuomos mokesčio. Bet birželį svarstytas klausimas buvo atidėtas, kilus neaiškumų, ar visas žemės plotas, už kurį parašoma atleisti nuo mokesčio, užstatytas.

Savivaldybės tarybos opozicijos atstovė Rita Grigalienė patvirtino, kad sprendimas atleisti „Švytį“ nuo mokesčių (už jį balsavo 12 tarybos narių) kelia abejonių.

– Dabar visą medžiagą nagrinėjame. Kai kurie dokumentai kelia abejonių, kyla klausimas, ar teisingai pritaikytas aprašas, nuo mokesčių atleidžiamas nuomotojas ar investuotojas. Gal net pačią tvarką reikėtų keisti. Opozicija, jei matysime, kad tvarkoje yra ydingų dalykų, siūlys ją keisti, nes ateityje tai neturėtų kartotis, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Grigalienė.

Pasak politikės, opozicija neatmeta galimybės kreiptis į Vyriausybės atstovę, nes esą šiame sprendime ir priimtoje tvarkoje yra daug „kabliukų“.

Verslininko A.Stankaus pozicija

Išsakytas abejones dėl atleidimo nuo mokesčių pagrįstumo paprašėme pakomentuoti ir savivaldybės tarybos nario, UAB „Švytis“ vardu prašymus atleisti nuo mokesčių pasirašiusio Antano Stankaus. Jo taip pat klausėme, ką atsakytų į viešojoje erdvėje išsakytus pastebėjimus, kad turtingas verslas turėtų rodyti pavyzdį ir atsisakyti mokestinių lengvatų.

Į klausimus A.Stankus atsiuntė tokį atsakymą: „2015 ir 2016 metais UAB „Švytis“ investavo Tauragėje virš 1 700 000 eurų ir pastatė dvi gamyklas, kuriose šiuo metu yra sukurta daugiau kaip 70 naujų darbo vietų.

Atsižvelgdami į Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą investuotojų atleidimo nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio tvarkos aprašą, kreipėmės į rajono tarybą dėl atleidimo tik nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Turiu paminėti, kad kurti naujas darbo vietas Tauragėje yra itin sudėtinga, nes turime konkuruoti su didmiesčiuose įkurtomis laisvosiomis ekonominėmis zonomis, kuriose visa infrastruktūra (keliai, elektros, nuotekų tinklai ir kita) yra padaryta už valstybės lėšas, be to, šiose zonose investuotojai yra atleidžiami nuo įvairių mokesčių, jiems taikoma pelno mokesčio lengvata.

Visose aukščiau minėto klausimo svarstymo stadijose aš ir mano šeimos nariai nedalyvavome.

UAB „Švytis“ 2016 m. sumokėjo daugiau nei 600 000 eurų įvairių mokesčių. Įmonė yra nuolatinė įvairių Tauragės rajono renginių rėmėja, įstaigų, paramos gavėjų labdaros ir paramos teikėja. Tauragiškiams įkurtas nemokamas paplūdimys „Liberty beach“. Šešeri metai iš eilės aš ir mano šeimos nariai atsisakome tarybos narių veiklai skiriamų kanceliarinių išlaidų (13 600 eurų per metus), kurie panaudojami Tauragės rajono gyventojų reikmėms (lovytėms vaikų darželiuose įsigyti, nešiojamiems kompiuteriams moksleiviams ir kitoms reikmėms)“.

Skaityti komentarus (24) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras