Ar pelningas komiso verslas: ko ten galima įsigyti? (21)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-03-30 09:20

Komiso savininkė Aurelija (kairėje) ir Ligita. Autorės nuotrauka

Prieš pusantrų metų Tauragėje veikė net trys komisai. Šiuo metu savo veiklą iš jų tęsia tik vienas. Jo savininkė teigia, kad išsiskirtinumą lemia ir išsilaikyti provincijoje padeda pradėta taikyti nauja sistema.

Sutartys – mėnesiui

Kaip teigia komiso savininkė Aurelija Sendžikienė, dar prieš pusantrų metų Vytauto ir Respublikos gatvėse veikę du komisai neišsilaikė.

– Vienas jų veikė itin mažose patalpose. Mokėjimo sistema buvo kitokia. Kartais sulaukdavau skambučio, klausė, kaip mes dirbame. Vėliau mačiau, kad jie reklamuodamiesi skelbia esą dirba kitaip nei mes, – mena Dariaus ir Girėno gatvėje veikiančio komiso savininkė Aurelija.

Kai konkurentai veiklą nutraukė, Aurelijos komisas skaičiavo penktus veiklos metus. Pradėti savo verslą moteris nusprendė netikėtai. Iki tol dirbo tose pačiose patalpose veikusio komiso pardavėja.

– Buvusiai savininkei sekėsi sunkiai – komisas veikė nuostolingai. Ji vis kalbėjo, kad ketina parduoti įrangą. Pasiūlė man. Perpirkau 2011 metais, – pasakoja Aurelija. – Jei nori uždirbti, turi dirbti pats, o ji samdė pardavėjas. Vieną jų, Ligitą, aš pakviečiau dirbti kartu ir toliau. Pirma, ko ėmėmės – pakeitėme sistemą. Anksčiau savininkė su komitentais sutartis sudarydavo dviem–trims mėnesiams. Tačiau juk mokesčius už patalpų nuomą, elektrą ir vandenį reikia mokėti kas mėnesį. Nusprendėme sutartis sudaryti tik mėnesiui. Tai pasiteisino, – nuosavo verslo pradžią prisimena Aurelija.

Nuo bendros parduodamų daiktų sumos už sudarytą sutartį iš komitento imamas komisinis mokestis: nuo 80 centų iki 6,50 euro. Po mėnesio prekių savininkas turi sutartį pratęsti arba atsiimti prekes. Neatbaidyti pirkėjų padeda skirtingas antkainio taikymas: kuo prekė pigesnė, tuo jai taikomas didesnis, kuo brangesnė – mažesnis antkainis. 

Žmonės litais nebeskaičiuoja 

Jei prekės neišperkamos, kitą kartą atvykęs komitentas sumoka netesybų mokestį ir sutartis galioja toliau. Vien kovo mėnesį buvo sudarytos naujos arba pratęstos jau galiojančios 92 sutartys. Šiuo metu komise savo daiktus, drabužius pardavinėja per 300 asmenų.

Komiso pardavėja Ligita Šlepienė sako, kad kiekvienas komitentas savo prekes įkainoja pats. Kartais tenka padėti kainą nustatyti – kai kurių žmonių lūkesčiai būna nepamatuoti.

– Pavyzdžiui, viena pagyvenusi moteris atnešė į komisą batelius, kuriuos įkainojo 50 eurų. Moteris sakė, kad batelius pirko dar rubliais, mokėjo 20 rublių. Teko aiškinti, kad kaina per aukšta, paraginome paversti, kokią sumą kaina sudarytų litais. Ji man sako: „Tu neskaičiuok litais“. Neiškentusi paklausiau: „O ar jūs, ponia, pensiją vienas prie vieno gaunate?“ Žinoma, tų batelių niekas nenupirko. Tačiau pastaraisiais metais kainos kilo ir komise. Įvedus eurą, žmonės pakėlė savo parduodamų drabužių kainas, – pasakojo Ligita.

Pasak pašnekovės, neretai į komisą užsukę pirkėjai išvydę kainas perka keletą daiktų. Apsipirkę išeina džiaugdamiesi, kad išleido nedaug.

Džinsus galima nupirkti už eurą

Nors, kaip teigia pardavėja, dažnas komitentas tikisi uždirbti, o ne tiesiog išparduoti namuose susikaupusius nereikalingus drabužius, kainos komise – žemos. Merginos gali rasti džinsų už 1–2 eurus. Madingesni kainuoja 9–10 eurų. Už 10 eurų galima nusipirkti dėvėtus žinomos firmos sportinius batelius. Sezoninių batų kainos – nuo 4 iki 40 eurų. Anot pašnekovės, net ir keliasdešimties eurų batų kaina pirkėjų neišgąsdina – jei batai kokybiški, perka.

– Šiuo metu perkamiausi trumpaauliai batai. Iš drabužių: suknelės, striukės, – vardija Ligita.

Komise galima rasti ir naujų prekių. Jas suneša kitų, uždaromų, parduotuvių savininkai. Ligita sako – nors nuo 2011 metų, kai keitėsi komiso savininkai, ši prekybos vieta tapo populiari, tačiau pastaraisiais metais ir čia pirkėjų sumažėjo.  

– Manau, kad kalta emigracija. Kiek tenka bendrauti su pažįstamais, beveik iš kiekvienos šeimos kas nors pernai išvyko į užsienį, – dėstė Ligita.

Sumažėjus pirkėjų, moterys imasi kitos naujovės: sukūrė komiso paskyrą socialiniame tinklalapyje „Facebook“. Atneštus drabužius jos fotografuoja ir kelia į paskyrą virtualioje erdvėje.

Pasak komiso savininkės Aurelijos, jos pelnas nedidelis. Kartais savininkė net sau atlyginimo neišsimoka. Anot jos, išsilaikyti padeda, kad vienas jos šeimos narys įmonei tvarko buhalterinę apskaitą.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras