Turintiems verslo idėjų savivaldybė tiesia pagalbos ranką: ar jos taps realybe?(5)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-06-06 14:50

Tauragės krašto muziejaus konferencijų salėje surengtame „Big idea“ konkurse projektą „Lietuvos–Lenkijos paramos jaunam verslui bendradarbiavimo platforma antreprenerystės skatinimui“ pristatė savivaldybės versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistė Justina Marozaitė. Autorės nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus konferencijų salėje rinkosi norintys pasidalinti savo verslo ar jo plėtros idėjomis ir besitikintys pagalbos jas įgyvendinant – surengtas „Big idea“ konkursas. Pristatytos penkios verslo idėjos, visų jų autoriai sulauks konsultacinės paramos.

Renginį pradėjusi naujoji savivaldybės versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistė Justina Marozaitė pristatė projekto „Lietuvos–Lenkijos paramos jaunajam verslui bendradarbiavimo platforma antreprenerystės skatinimui“ galimybes: projektas skirtas konsultuotis dėl verslo steigimo ir plėtros, dalyvauti mokymuose ir konferencijose, užmegzti naudingus kontaktus.

Kuo pradedant savo verslą gali padėti Darbo birža, kaip remiamas savarankiškas užimtumas, supažindino Tauragės darbo biržos vyriausioji specialistė Toma Vaičienė.

Tauragės savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas išdėstė, kuo kuriamą verslą gali paremti savivaldybė.

Kaip turi atrodyti geras idėjos pristatymas, susirinkusius mokė Kauno technologijos universiteto Startup Space vadovas Donatas Smailys.

Savo verslo idėjas pristatė penki autoriai. Didžiausio vertinimo komisijos palaikymo sulaukė Tauragėje gyvenančios psichologės pristatytas edukacinis internetinis projektas – hipnoterapinės pasakos.

Kitos pristatytos idėjos – Skaudvilėje kurti funkcinių treniruočių sporto klubą, Tauragėje įsteigti ekologiškos kosmetikos krautuvėlę – komisijos nariams irgi pasirodė realios ir perspektyvios.

Vienas verslininkas pasidalijo savo jau pradėta įgyvendinti idėja atidaryti Tauragėje įmonę, teikiančią antrinių žaliavų presavimo paslaugas, o iš Anglijos gimtinėn grįžusi moteris mano, kad Tauragėje tikslinga įsteigti tarptautinį mokymų ir kultūros pažinimo centrą užsieniečiams. Daug patirties šioje srityje turinti idėjos autorė teigė, kad jei šią idėją pavyktų įgyvendinti, ji grįžtų į gimtinę visam laikui.

Dar vienas renginyje kalbėjęs vietos verslininkas papasakojo norįs savo jau esamą verslą pasukti nauja kryptimi – imtis tinklinės rinkodaros.

Vertinimo komisijos nariai pasidžiaugė, kad net keli savo idėjas pristatę jaunieji verslininkai – grįžę iš emigracijos ir norintys investuoti lėšas bei pritaikyti savo patirtį gimtinėje.

Visiems įdėjų autoriams įteikti sertifikatai.

Pasak J.Marozaitės, šis renginys ir visas projektas skirtas padėti tiems, kurie turi idėjų, tačiau nesiryžta pradėti savo verslo, jiems bus suteikta visa įmanoma konsultacinė pagalba: bus padedama įvertinti rinkos potencialą, konkurentus ir finansines galimybes, sukurti verslo planą, ieškoti išorinių verslo finansavimo šaltinių, įsteigti juridinį vienetą ir pradėti veiklą.

– Kitas pagal projektą numatytas renginys turėtų vykti rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, – sakė J.Marozaitė. – Jame dalyvaus du projekto partneriai iš Lenkijos ir keturi iš Lietuvos.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras