Iššvaistytų mokyklos pinigų savivaldybė ieško per antstolius (9)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-11-30 08:17

Renaldo Malycho nuotrauka

Liepą Klaipėdos apygardos teismo nuteista mokyklos pinigus grobsčiusi buvusi Martyno Mažvydo progimnazijos vyriausioji finansininkė Ona Žukauskienė privalo atlyginti Tauragės savivaldybei padarytą turtinę žalą – mokymo įstaigai grąžinti 583 tūkst. eurų, kuriuos per daug kartų buvo pervedusi į savo asmeninę sąskaitą. Kol kas nė vieno euro į progimnazijos sąskaitą negrįžo. Dėl išieškomos sumos Tauragės rajono savivaldybė kreipėsi į antstolius. 

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės rajono savivaldybės mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė, 

vykdomasis raštas Onos Žukauskienės baudžiamojoje byloje dėl 583 094,14 euro skolos išieškojimo perduotas vykdyti antstolės Nijolės Genutienės kontorai. Šių metų spalį savivaldybės administracija gavo iš antstolės raštą, kuriame pateikta informacija apie išieškojimo vykdymą. Vykdomoji byla užvesta ir išieškojimas iš nuteistosios vyks, kol Tauragės rajono savivaldybei bus sugrąžinta visa iš O.Žukauskienės priteista suma. Pasak V.Čėsnaitės, antstolė N.Genutienė savivaldybės administraciją telefonu informavo, kad pirmieji piniginių lėšų nuskaitymai jau pradėti gauti, tačiau pradžioje jais bus padengtos vykdomosios bylos administravimo išlaidos. Savivaldybė pirmas įmokas gaus vėliau. Apie tai, kaip vyksta išieškojimo procesas, antstolė pažadėjo savivaldybės administraciją artimiausiu metu informuoti raštu.

Vykdant Klaipėdos apygardos teismo vykdomąjį raštą, buvo areštuota O.Žukauskienės banko sąskaita, tačiau iš ten lėšų negauta, skolos išieškojimas nukreiptas į jos gaunamas pajamas iš „Sodros“. Taip pat areštuotas nekilnojamasis turtas Joniškės kaime. Tauragėje, Medvėgalio gatvėje, 1986 metais įgytas sklypas su statiniais iki šiol neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre nuosavybės teise. O.Žukauskienė rugsėjį pati kreipėsi į antstolę prašydama leisti šį turtą įregistruoti.   

Skaitytojams primename, kad nuo 2003 metų sausio iki 2013-ųjų kovo į savo asmeninę sąskaitą daugiau kaip pusę milijonų eurų per dešimt metų pervedusiai buvusiai Martyno Mažvydo progimnazijos finansininkei dėl svetimo turto pasisavinimo stambiu mastu ir apgaulingo apskaitos tvarkymo skirti dveji metai ir aštuoni mėnesiai nelaisvės, tačiau bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams. Buvęs mokyklos direktorius Vidas Misiūnas už tai, kad būdamas valstybės tarnautoju aplaidžiai atliko savo pareigas, nekontroliavo pavaldinės darbo ir dėl to sudarė jai galimybę šluoti svetimus pinigus į savo sąskaitą, nuteistas 1506,4 euro pinigine bauda. Baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, todėl bausmės kaltinamiesiems buvo sumažintos trečdaliu. Pinigų grobstymui iškilus viešumon, O.Žukauskienė susirgo, ilgai turėjo nedarbingumą, o vėliau į mokyklą nebegrįžo, persikėlė gyventi į Klaipėdą. Jai skirta neįgalumo grupė.

Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu atleistas šių metų birželį, teismui dar nė nebaigus nagrinėti baudžiamosios bylos dėl pinigų iššvaistymo iš mokyklos biudžeto. 

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras