Liberalų šluota įsisiautėjo: Tauragės butų ūkio direktorė atleista, jos vietoje – naujas žmogus(57)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-25 09:55

Edita Vaitkutė-Zinkė tvirtina, kad su ja politiškai susidorota. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakar netikėta žinia smogė savivaldybės kontroliuojamai Tauragės butų ūkio bendrovei – įmonės valdyba iš pareigų nusprendė atleisti direktorę Editą Vaitkutę-Zinkę, o bendrovės vairą patikėti skandalingai šios įstaigos valdybos pirmininko postą užėmusiam šilutiškiui liberalui Liutaurui Indriuškai. Į posėdį Tauragės butų ūkio valdyba savivaldybės administracijoje rinkosi trečiadienį, sprendimas atleisti direktorę priimtas vienbalsiai. Tauragės butų ūkio vadovė šiuo metu serga, kad tuoj neteks darbo, jai pranešė jos pavaduotojas Kęstutis Petkus. Naujasis direktorius L.Indriuška neatmeta, kad darbo bendrovėje gali netekti ir daugiau darbuotojų.

Planas chuliganas?

Šiandien Tauragės butų ūkio direktoriaus kėdėje jau sėdi naujas šios įmonės vadovas – šilutiškis liberalas Liutauras Indriuška.

Nors Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė šiuo metu serga ir turi nedarbingumą, į tai neatsižvelgta. Jos pavaduotojui pranešta, kad valdybos sprendimu ji atšaukiama iš pareigų kaip praradusi pasitikėjimą, o į įmonės direktoriaus kėdę be jokio konkurso pasodintas šilutiškis liberalas L.Indriuška.

Šis vyras skandalingai tapo Tauragės butų ūkio valdybos pirmininku. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savo įsakymu, apie tai neinformavęs nei ankstesniosios valdybos pirmininkės Nijolės Navickienės, nei įmonės vadovų, paskyrė juo partietį L.Indriušką. Ir vos po mėnesio jis jau – bendrovės vadovo poste.

L.Indriuška: „Vadovams kitokios sąlygos“

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su naujuoju Tauragės butų ūkio direktoriumi. Trumpas pokalbis su juo.

Tauragės kurjeris“. Šiandien jau esate savo naujoje darbo vietoje. Tikrai nuo šiandien dirbate Tauragės butų ūkio vadovu?

Liutauras Indriuška. Taip.

TK. Kokia šiuo metu situacija su ankstesne direktore? Kiek žinom, šiuo metu ji serga, turi nedarbingumą. Tai ji jau atleista ar dar ne? Ar galite paaiškinti?

L.I. Valdybos sprendimu buvusi vadovė yra atšaukta iš pareigų.

TK. Ką tai reiškia šioje situacijoje?

L.I. Ką tai reiškia? Tai yra atšaukimas, tolygus atleidimui.

TK. Ar tai reiškia, kad direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė pareigų neteks, kai baigsis jos nedarbingumas?

L.I. Ne. Jinai jau yra atleista. Vadovams yra kitokios sąlygos negu eiliniams darbuotojams.

TK. Galima sergantį žmogų atleisti?

L.I. Tai nėra svarbu. Jeigu jūs norėtumėte tikslesnės informacijos, tada aš jums galėčiau atsiųsti raštu atsakymą.

TK. Ką veikiate šiandien pirmą dieną įmonėje? Su kolektyvu jau susipažinote?

L.I. Tikrai visus būtiniausius darbus atliekame ir netrukus pasikviesime visą Tauragės žiniasklaidą ir jus informuosime. Atsiprašau, dabar sėdime, kalbamės, pakalbėsime vėliau tada.

TK. Paskutinis klausimas – dėl pavaduotojo Kęstučio Petkaus. Jis eis pareigas ar ir jį ketinate atleisti?

L.I. Šituo klausimu nediskutavome dar, pasižiūrėsim. Nereikia užbėgti įvykiams už akių. Toks klausimas gali būti užduotas dėl bet kokio darbuotojo.

Atleistoji direktorė ginsis

Savo ruožtu iš darbo atleista E.Vaitkutė-Zinkė tylėti neketina ir svarsto kreiptis į visas atsakingas institucijas dėl galimo neteisėto jos atleidimo.

– Žmogų galima atleisti, bet civilizuotai, teisėtai ir žmogiškai. Aš būčiau priėmusi jų atleidimo sąlygas, jeigu jie būtų įvardiję tikrąsias atleidimo priežastis – kad jie, liberalai, nori kontroliuoti visas savivaldybės įmones, susistatyti savus žmones, turėti tam tikrų interesų kitose sferose. Aš būčiau tą priėmusi ir supratusi. Man tai yra ne pakeliui, ir aš tikrai nedirbsiu. Bet atleisdami pasislėpę, už nugaros ir sukurpdami motyvą dėl pasitikėjimo praradimo valdybai jie pasielgė necivilizuotai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Vaitkutė-Zinkė.

Atleistoji direktorė nesutinka su bendrovės valdybos jai pateiktomis atleidimo priežastimis, esą ji valdybai ir Lietuvos bankui nepateikė prašomų dokumentų, ir tvirtina, kad jos atleidimo motyvai buvo išskirtinai politiniai.

– Tarsiuosi su teisininkais, kaip man elgtis šioje situacijoje. Mes negyvename Šiaurės Korėjoje, kad turėtume įlįsti į krūmus, užsidengti galvas ir bijoti, – sakė E.Vaitkutė-Zinkė.

Panaši istorija 2015 m. birželį nutiko Tauragės šilumos tinkluose. Valdyba Joninių išvakarėse tokiu pat būdu iš pareigų atleido šios bendrovės direktorių Vaclovą Karbauskį, direktoriumi paskirdama vilnietį liberalą Rimantą Šerkšną.

Neatmetama, kad panašus likimas laukia ir Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus, tik jo tiesioginis darbdavys yra Tauragės meras Sigitas Mičiulis.

Tokie valdančiųjų veiksmai gali būti susiję su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos išėjimu iš valdančiosios daugumos sudėties. E.Vaitkutė-Zinkė yra šios partijos narė, jos pavaduotojas K.Petkus – taip pat.  

Skaityti komentarus (57) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras