Pedagogė pralaimėjo – teismas priteisė savivaldybei atlyginti nuostolius(24)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-06-27 05:40

Viktorija Paulauskienė gailisi, kad 2015 metais neskundė tarybos sprendimo atleisti ją iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų. Autorės nuotrauka

Tarailių progimnazijos direktoriaus konkursą laimėjusi, tačiau į pareigas nepaskirta buvusi Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė pralaimėjo bylą – Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija atmetė jos skundą, kuriuo pedagogė reikalavo paskirti ją į laimėtas pareigas. V.Paulauskienė savivaldybei privalės sumokėti per 2000 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Į Tauragės rajono apylinkės teismą Viktorija Paulauskienė kreipėsi prašydama panaikinti 2016 m. gruodžio 21 d. Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimą ir pripažinti, kad į konkurso būdu laimėtas Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigas buvo nepriimta neteisėtai. Be to, pedagogė teismo prašė priteisti jai minimalaus atlyginimo dydžio išmoką už laiką, kurį ji nuo tarybos sprendimo įdarbinti ją mokyklos direktore būtų dirbusi Tarailių progimnazijoje, bei bylinėjimosi išlaidas. 2015-ųjų lapkritį V.Paulauskienė neteko Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų. Iš darbo ją atleido savivaldybės taryba, tiesa, opozicija už tokį sprendimą nebalsavo. Atleidimo pagrindas – V.Paulauskienė, priimdama į darbą savo seserį, supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Tačiau savo atleidimo iš darbo pedagogė tuomet neskundė, jis liko galioti, todėl jai dalyvaujant Tarailių progimnazijos direktoriaus konkurse paaiškėjo, kad ji dėl galiojančios nuobaudos laimėtų pareigų eiti negali. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą interesus supainiojusiam valstybės tarnautojui eiti valdiškas vadovaujančias pareigas draudžiama trejus metus. Tauragės rajono savivaldybės meras 2015 m. rudenį dėl esą nusikalstamų V.Paulauskienės veiksmų kreipėsi į prokuratūrą, jo teigimu, gimnazija galėjo patirti finansinių nuostolių, tačiau prokuratūra ikiteisminio tyrimo nepradėjo – V.Paulauskienės veiksmuose nusikaltimo sudėties nenustatyta.

Tauragės rajono apylinkės teismas šių metų kovą atmetė V.Paulauskienės skundą ir priteisė iš pedagogės 1000 Eur savivaldybei. V.Paulauskienė tokį Tauragės teismo sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui, tačiau birželio 21 dieną šio teismo teisėjų kolegija paliko Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą galioti nepakeistą ir priteisė iš jos dar 1113,20 Eur savivaldybei teisinėms paslaugoms atlyginti. Tiesa, savivaldybė iš pedagogės teisinių išlaidų atlyginimo reikalavo gerokai daugiau.

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas teisingai ištyrė byloje esančius įrodymus, tinkamai aiškino Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje  įstatymo normas ir padarė pagrįstą išvadą, jog Tauragės rajono savivaldybė teisėtai ir pagrįstai pripažino, kad V.Paulauskienė negali eiti Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigų.

Nutartis įsiteisėjo po jos paskelbimo, tačiau per tris mėnesius ji kasacine tvarka gali būti skundžiama Aukščiausiajam Teismui. Iki to laiko, kol bylinėjimosi baigtis neaiški, savivaldybė negali skelbti naujo konkurso Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Skaityti komentarus (24) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras