Apylinkės teismai vadinsis rūmais, bet biudžetai skylėti(3)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-01-08 07:46

Teismų reformą žurnalistams pristatė Tauragės apylinkės teismo kanclerė (iš kairės) Aistė Jurkšaitienė, teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė ir teisėjo padėjėjas Mindaugas Radvila. Autorės nuotrauka

Nuo sausio 1-osios vietoj 49 apylinkių teismų šalyje lieka 12. Tauragės apylinkės teismą sudarys Tauragės, Šilalės ir Šilutės rūmai. Apie struktūros pertvarką ir teismų darbo pokyčius žiniasklaidos atstovams vakar pasakojo Tauragės apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė. Vienas esminių dalykų – žmonės galės teikti pareiškimus savo apylinkės teritorijoje į bet kuriuos teismo rūmus.

Tauragės apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė į spaudos konferenciją žiniasklaidos atstovus sukvietė vakar rytą. Tauragės apylinkės teismo pirmininkė pasakojo, kad Tauragės apylinkės teisme, įskaitant visus trejus – Tauragės, Šilalės ir Šilutės rūmus, dirba 18 teisėjų. Vienas reformos tikslų – administravimą sutelkti centriniuose rūmuose. Taigi lieka tik viena teismo pirmininkė – L.Bajorinienė. Jos, kaip teismo pirmininkės, penkerių metų kadencija baigsis šių metų rugpjūtį. Numatytas vienas teismo pirmininko pavaduotojo etatas. Jį, kaip ir teismo pirmininką, savo dekretu skiria šalies prezidentė. Šiuo metu paskelbta atranka pavaduotojo pareigoms eiti. Taip pat įsteigta nauja teismo kanclerio pareigybė. Kanclerio tarnyboje dirbs du darbuotojai – administracijos sekretorė (ji jau dirba) ir vyriausiasis specialistas (šis etatas dėl lėšų stygiaus šiuo metu laisvas).

Iš viso Tauragės apylinkės teisme su teisėjais dirba 87 darbuotojai. Dėl reorganizacijos atleisti finansininkė ir ūkvedys Šilalėje bei Ūkio skyriaus vedėjas Šilutėje. Dar keletas darbuotojų, kurių pareigybės panaikintos, pradėjo eiti kitas pareigas. Ateityje turėtų būti įsteigtas teismo pirmininko patarėjo ryšiams su visuomene etatas.

– Atleisti daug žmonių nereikėjo, nes teismai tam ruošėsi nuo 2015 metų ir į kai kurias pareigas nepriėmė žmonių arba priėmė terminuotai. Kitas reformos tikslas – subalansuoti teisėjų ir teismų darbuotojų darbo krūvį, nes vieni teismai turėjo mažiau, kiti daugiau bylų. Dėl tolygesnio darbo paskirstymo teisėjams gali tekti važinėti į kitus apylinkės rūmus, – sakė Tauragės apylinkės teismo pirmininkė L.Bajorinienė.

Anot jos, vienas esminių dalykų žmonėms – tai, kad jie pareiškimus galės teikti savo apylinkės teritorijoje bet kuriuose rūmuose. Teismų rūmai išlieka ten, kur buvę – adresai tie patys, tačiau keitėsi internetinės svetainės adresas. Svetainėje https://taurages.teismai.lt galima rasti visą aktualią informaciją, taip pat ir apie nagrinėjamas bylas.   

Rengiantis reformai Tauragės apylinkės teismo pastate vyko remontai. Nacionalinė teismų administracija remontams skyrė apie 13 tūkstančių eurų. Įrengta nauja archyvo patalpa, posėdžio salė rūsyje, vietoj posėdžių salės antrame aukšte bus įrengtas darbo kabinetas, kuriame dirbs keturi teisėjų padėjėjai. Suremontuotas teismo kanclerės kabinetas. Iš pirmo į antrą aukštą bus perkeltas vaiko kambarys, nes jis buvo šalia posėdžių salės. Suremontuoti ir pastato koridoriai. 

L.Bajorinienė atskleidė, kad prie Tauragės apylinkės teismo prijungti Šilalės ir Šilutės teismai ateina su skolomis. Šilalės teismo darbuotojai dar negavo atlyginimų už lapkritį ir gruodį, Šilutės rūmai irgi turi skolų. Tauragės apylinkės teismas už gruodį darbuotojams išmokėjo tik avansus. Nuo šiol visiems rūmams atlyginimai bus mokami, kaip sakoma, iš vieno katilo.

***

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas Mindaugas Radvila, 2017 metais Tauragės rajono apylinkės teisme buvo išnagrinėtos 3926 bylos, įvairūs prašymai, skundai, kurių – 695 administracinių nusižengimų, skundų bylos, 377 baudžiamosios bylos, 2854 civilinės bylos. Be šių bylų, taip pat buvo išnagrinėti 990 procesinių prašymų, susijusių su ikiteisminio tyrimo veiksmais

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras