Dar vienas indeksas: šįkart Tauragė aukščiau(5)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-11-21 13:18

Daivos Žebelienės nuotrauka

Šią savaitę savivaldybių indeksus paskelbė ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Palyginti su šalies savivaldybių gerovės indeksu, prieš savaitę skelbtu Vilniaus politikos analizės instituto, Lietuvos laisvosios rinkos instituto indeksas Tauragei palankesnis. Tiesa, ir vertinimo kriterijai kiti.

Vilniaus politikos analizės instituto atlikto gyventojų gerovės tyrimo rezultatai Tauragę „pastatė“ į dvidešimtąją vietą visų šalies savivaldybių kontekste. Laisvosios rinkos instituto tyrimas Tauragės savivaldybę iš 12-osios vietos 2017-aisiais šiemet kilstelėjo į 9–11 vietą (tarp mažųjų šalies savivaldybių). Didieji šalies miestai vertinti atskirai. 9–11 vietomis Tauragė dalijasi su Kėdainių ir Panevėžio rajonais.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis geriausiai Tauragėje įvertintos komunalinio ūkio, transporto, švietimo, sveikatos ir socialinės rūpybos, mokesčių, biudžeto ir administracijos sritys, prasčiausiai – investicijos, plėtra ir turto valdymas.

Kaip blogybės Tauragėje įvardijama tai, kad socialinės paslaugos čia nėra perkamos iš nevyriausybinių organizacijų, keleivių vežimo maršrutų neaptarnauja privatūs vežėjai, palyginti su kitomis savivaldybėmis ūkio subjektų skaičius augo mažiausiai, palyginti aukštas nekilnojamojo turto mokestis. Kaip teigiamas dalykas įvertinta palyginti maža pajamų atžvilgiu savivaldybės skola.

Pagal šį indeksą geriausiai mažųjų savivaldybių reitinge įvertinta Klaipėdos rajono savivaldybė, prasčiausiai – Ignalinos rajonas. Šilalė – 21–22 vietoje, Pagėgiai – 42–43, Jurbarkas – 50–51. Tarp didžiųjų miestų pirmauja Klaipėda.

Savivaldybių indeksai skelbiami kasmet.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras