Kaunietė iš Kultūros centro reikalauja pinigų(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-04-05 08:16

Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis su advokate Stanislava Jorudiene teismo prašė kaunietės ieškinį atmesti. Autorės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo kaunietės Kristinos Sulikienės ir Tauragės kultūros centro ginčą. Į teismą ši moteris kreipėsi teigdama, kad šių metų sausį iš darbo Tauragės kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Irenos Petraitenės buvo atleista nepagrįstai, ir prašė teismo priteisti jai ne tik materialinę, bet ir neturtinę žalą. Ši K.Sulikienės įdarbinimo istorija buvo sukėlusi ant kojų ir savivaldybės administraciją. Vos dvi dienas Tauragės kultūros centre etnografe padirbti spėjusi kaunietė iš darbo buvo atleista, savo buvusio darbdavio veiksmus ji apskundė ir Tauragės valdžiai. 

Keista kaunietės Kristinos Sulikienės, kuri su judėjimu „Drąsos kelias“ bandė nesėkmingai patekti į Seimą, darbinės karjeros Tauragėje istorija nutiko šių metų pradžioje. Tauragės kultūros centro direktoriaus Virginijaus Bartušio priimta į darbą ji turėjo pakeisti vaiko auginimo atostogų išėjusią įstaigos etnografę. Tačiau šias pareigas ėjo vos dvi dienas – pradėjusi dirbti sausio 9-ąją, sausio 11 dieną Kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Irenos Petraitienės įsakymu buvo atleista. Direktorius V.Bartušis tuomet sirgo.

Pareigų netekusi K.Sulikienė tuomet kreipėsi į Tauragės žurnalistus ir išsakė įvairiausių priekaištų savo buvusiam darbdaviui, tikino, kad buvo atleista nepagrįstai, kad Kultūros centre daug netvarkos. Kultūros centro direktorius V.Bartušis tuomet „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad K.Sulikienė – konfliktiškas žmogus, esą vos pradėjusi dirbti ji spėjo susipykti su nemažai kolegų, todėl tik priėmęs ją į darbą V.Bartušis suprato padaręs klaidą. Tačiau oficiali K.Sulikienės atleidimo iš darbo priežastis – ne jos elgesys, bet tai, kad į savo pareigas iš vaiko auginimo atostogų staiga nusprendė grįžti Kultūros centro etnografė. „Tauragės kurjeriui“ tuomet V.Bartušis prisipažino, kad Kultūros centro etnografės Violetos Girdžiuvienės paprašė nutraukti atostogas ir grįžti į darbą.

Po tokios trumpos savo karjeros Tauragėje K.Sulikienė kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą. Ieškiniu ji reikalauja pripažinti neteisėtu Kultūros centro direktoriaus pavaduotojos I.Petraitienės įsakymą, atleidusį ją iš etnografės pareigų, priteisti kelionės iš Kauno išlaidas – 36 Eur bei apgyvendinimo Tauragėje išlaidas – 17 Eur. Negana to, kaunietė pareiškė patyrusi ir neturtinę žalą – 1721 Eur, mat tai, kas įvyko Tauragėje, K.Sulikienės nuomone, sugadino jos reputaciją.

Kultūros centro direktorius V.Bartušis ir jo vadovaujamai įstaigai atstovaujanti žinoma Tauragės advokatė Stanislava Jorudienė su ieškiniu teigia nesutinkantys ir teismo prašė jį pripažinti nepagrįstu bei priteisti iš K.Sulikienės Kultūros centro naudai patirtas bylinėjimosi išlaidas – 750 Eur. Kaip teismui teigė V.Bartušis, K.Sulikienė Kultūros centre buvo įdarbinta laikinai, kol iš vaiko auginimo atostogų grįš ankstesnioji etnografė.

Grąžinti į pareigas Tauragėje kaunietė nereikalauja, esą šiuo metu turi kitą darbą ir yra juo patenkinta. Pati K.Sulikienė nei į parengiamąjį teismo posėdį, nei į bylos nagrinėjimą iš esmės neatvyko, teismui pareiškusi, kad iš Kauno tuo metu į Tauragę nevyko joks autobusas.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė bylą išnagrinėjo, sprendimą skelbs balandžio 19 dieną.

K.Sulikienės skundo, kuriuo ji kaltino Tauragės kultūros centrą netinkamu finansų tvarkymu ir neteisėtu savo atleidimu, tyrimą atliko ir Tauragės savivaldybės administracijos specialiai sudaryta komisija. Jos pirmininkė, vicemerė Virginija Eičienė informavo, kad dėl atleidimo iš darbo K.Sulikienei patarta kreiptis į Darbo ginčų komisiją, nes savivaldybės administracija tokių ginčų nenagrinėjanti, o jokių šios moters nurodytų pažeidimų Kultūros centre komisija nenustatė.

K.Sulikienė pastarosiomis dienomis skandalingai išgarsėjo viešojoje erdvėje, kai savo feisbuko paskyroje pareiškė neigiamą nuomonę apie nužudytą plungiškę Ievą Strazdauskaitę. Vytauto Didžiojo universiteto moksline darbuotoja prisistačiusi K.Sulikienė pareiškė, kad nužudyta mergina pati kalta dėl to, kas atsitiko, ir jai jos negaila. Po tokių jos žodžių Vytauto Didžiojo universitetas atsiribojo nuo K.Sulikienės ir savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad ji nėra šio universiteto darbuotoja ar studentė.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras