Pavasarį ketina pradėti Zumpės tvarkymo darbus(8)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-02-14 12:35

Tikimasi, kad po metų Zumpės tvenkinio aplinka atrodys visai kitaip. Raimondos Alysienės nuotrauka

Savivaldybė paskelbė Zumpės tvenkinio aplinkos sutvarkymo darbų konkursą. Finansavimo sutartis naujai poilsio zonai Tauragėje įrengti buvo pasirašyta dar pernai pavasarį, valdžios planai didžiuliai ir brangūs, juos iš dalies finansuos Europos regioninės plėtros fondas. Tačiau, kaip informuoja savivaldybės Statybos skyrius, darbų pabaigos sulauksime dar negreit. Šįkart bus vykdomas tik pirmasis projekto etapas. 

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Mildos Kliunkienės, jau pirmąją konkurso paskelbimo dieną sulaukta galimų jo dalyvių susidomėjimo. Kaip skelbiama viešųjų pirkimų portale, konkursas turėtų vykti vasario 19-ąją, o darbus jį laimėjusi įmonė privalės atlikti iki 2019 metų balandžio. Sutartis su laimėtoju gali būti pratęsta vos vieną mėnesį ir tai tik dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo tiekėjo.

Kaip 2017-ųjų pavasarį skelbė Tauragės rajono savivaldybės administracija, balandžio 10 dieną buvo pasirašyta projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Tauragės mieste“ finansavimo sutartis. Planuojama tvarkyti teritorija yra Tauragės miesto rytinėje dalyje, tarp Moksleivių alėjos, Dainavos, Miško gatvių ir Beržės upelio. Tuomet visuomenei pristatytas ir pats projektas, skelbta, kad parke prie tvenkinio numatoma įrengti pasivaikščiojimo takelius, tiltelius į tvenkinio salą, per upelį, vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, paplūdimį. Projekte numatyta ir alėja, šalia kurios glausis žaidimų elementai ir dekoratyvinių augalų kompozicijos. Tuomet skelbta, kad visa projekto sąmata – apie 450 tūkst. Eur, iš jų – apie 150 tūkstančių Eur – savivaldybės, apie 300 tūkst. Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Tačiau savivaldybės Statybos skyriaus vadovas Aivaras Preikšaitis sako, kad kol kas bus įgyvendinamas tik pirmasis projekto etapas. Jo metu ketinama sutvarkyti tvenkinio aplinką – nugenėti, iškirsti medžius, pasodinti dekoratyvinių augalų, įrengti suoliukus, dviračių stovus, apšvietimo sistemą, pėsčiųjų taką, vaizdo stebėjimo kamerą. Darbus planuojama pradėti vos tik pasibaigs pirkimo procedūros. Pasak A.Preikšaičio, siekiant užtikrinti konkurenciją tarp konkurso dalyvių, pirmojo etapo darbų sąmata neatskleidžiama. Lėšos likusiems projekto etapams dar nesuplanuotos.  

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras