Prašymus registruojanti sistema vis dar stringa(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-01-05 14:12

Nuo sausio įvedus vaiko pinigus už visus vaikus, tėvų prašymai juos skirti registruojami internetu Socialinių paslaugų informacinėje sistemoje (SPIS) arba raštu savivaldybių padaliniuose. Tačiau SPIS sistemoje prašymo pateikimą vis dar komplikuoja apkrovos neatlaikanti sistema.

Tėvai teikti prašymus vaiko pinigams gauti suskubo vos išaušus Naujųjų metų rytui. Tačiau tokioms milžiniškoms apkrovoms nepritaikyta Socialinių paslaugų informacinė sistema (SPIS) užstrigo. Nors žadė ją netrukus sutvarkyti, sistema stringa iki šiol.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad sistemos pajėgumai jau buvo padidinti ir dar daugiau didinti neketinama. Esą tai būtų per brangi ir ekonomiškai nenaudinga trumpalaikė investicija, nes tokios didžiulės apkrovos yra laikinos.

Viceministras Eitvydas Bingelis bendraudamas su žurnalistais vylėsi, kad jau pirmadienį situacija bus geresnė ir prisijungti prie sistemos galės daugelis tėvų. Valdžios atstovai taip pat informavo, kad net ir vėliau pateikus prašymus, vaiko pinigai bus išmokėti nuo pat sausio mėnesio ir tėvai nieko nepraras. Vis dėlto, skubantys užpildyti savo prašymus, gali juos pateikti raštu savivaldybėse.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras