Rinkėjai savivaldybėje laukiami kasdien iki penktadienio(1)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-05-07 07:56

Kol kas Tauragės savivaldybėje eilių nėra, tad savo balsą atiduoti pavyko itin gretai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Rinkimai pamažu įsibėgėja, o rinkėjų aktyvumas, anot Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, visai neblogas.

Vakar prasidėjo išankstiniai Lietuvos prezidento rinkimai ir du referendumai. Rinkėjai skatinami aktyviai balsuoti renkant naują šalies vadovą iš devynių kandidatų. Rinkėjui atėjus balsuoti, pasiūlomi trys biuleteniai. Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė atskleidė, kad informacijos apie referendumus trūksta, todėl komisijos nariai užtrunka, kol kiekvienam paaiškina, kodėl duodami trys biuleteniai.

– Būna, ateina balsuoti ir nesupranta, kodėl trys biuleteniai. Todėl komisijos nariai kiek užtrunka, kol paaiškina įstatymų aktus. Trūksta informacijos ir apie išankstinį balsavimą, kad savivaldybėje balsuoti galima iki pat penktadienio. Dirbame nuo 8 iki 20 valandos, eilių nėra, – kalbėjo G.Rakauskienė.

Iš tiesų vakar vidurdienį į savivaldybę nuėjusi žurnalistė eilių neaptiko. Iš viso pirmadienį balsavo 177 Tauragės rinkėjai. 11 rinkėjų Tauragės savivaldybėje balsavo atvykę iš kitų apygardų, likusieji – Tauragės rajono gyventojai.

Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.

Iš viso Tauragės rinkimų apygardoje registruoti 35 034 rinkėjai.

Primename, kad kartu su prezidento rinkimais vykstančiuose referendumuose piliečiai gali balsuoti dėl dviejų Konstitucijos straipsnių pakeitimo. Vienu referendumu siekiama įteisinti dvigubą pilietybę Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečiams. Kitu – sumažinti Seimo narių skaičių.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras