Ūkininkai traktoriais „užkišo“ gatves(29) 

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-11-26 09:53

Mortos Mikutytės nuotraukos

Prieš mokesčių didinimą protestuojantys žemdirbiai keičia taktiką. Nuo tylios žaliųjų kryžių statymo akcijos pereita prie važiavimo gatvėmis su traktoriais. Dariaus ir Girėno gatvė „užkimšta“.

Visoje Lietuvoje šiandien prasidėjo visuotinis ūkininkų protestas prieš mokestinės naštos didinimą. Taiki ir tyli protesto akcija prasidėjo lapkričio pradžioje. Tuomet laukuose prie pagrindinių kelių ėmė vienas po kito dygti žalieji kryžiai, bylojantys apie lietuviško kaimo nykimą. Valdžios koridoriuose nesibaigus kalboms apie keliamus mokesčius, ūkininkai ėmėsi rimtesnių priemonių – traktoriais važiavo miestų gatvėmis.

Tauragės rajono žemdirbiai gausiai susibūrė prie turgaus Dariaus ir Girėno gatvėje. Feisbuke tauragiškiai suskubo dalintis, kad į protestą vykstantys ūkininkai gerokai sutrikdė eismą kelyje Skaudvilė-Tauragė. Iš viso Tauragėn suvažiavo apie 100 traktorių. Kai kurie nesibodėjo atvykti ir su šeimomis. Dalis „Tauragės kurjerio“ kalbintų į protestą atvykusių stambesnių ūkininkų patikino turintys po ne vieną traktorių.

Lygiai 11 val. visa kolona darniai pajudėjo link Tauragės miesto centro. Eismas laikinai buvo sutrikdytas. Iš šalutinių gatvių dėl judančios darnios kolonos išvažiuoti negalėjo automobiliai. Mieste vaikštinėjantys žmonės suskubo filmuoti ir fotografuoti neeilinį įvykį.

Skelbiama, kad jei situacija nesikeis, ūkininkai važiuos protestuoti ir prie Seimo.

Neseniai išplatintas pranešimas spaudai, kad Seime atmestas siūlymas didinti mokesčius.

Daugiau apie tai penktadienio „Tauragės kurjeryje“.

 

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras