Baltrušaičių istorija tęsiasi: šįkart pasiūlyta pasikalbėti „už kampo“(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-09-16 09:33

Verslininko Arūno Januševičiaus verslo plano pristatymas vietos žmonių neįtikino. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusio ketvirtadienio vakarą Baltrušaičiuose buvo karšta. Kaimo kultūros namuose susirinkę bendruomenės nariai vėl klausėsi bendrovės „Biodegalai visiems“ vadovo Arūno Januševičiaus pristatymo apie jų gyvenvietėje planuojamą statyti biodyzelino gamyklą. Panašus susitikimas prieš mėnesį vyko Gaurėje. Tuomet bendros kalbos kaimo žmonės ir verslininkas nerado, pageidauta, kad susitikimas būtų surengtas pačiuose Baltrušaičiuose, kur ir planuojama gamyba. Ne ką geriau buvo ir šįkart – netrūko piktų replikų, o su vienu bendruomenės nariu bendrovės vadovas net pajuokavo ketinantis pasikalbėti vyriškai – „už kampo“. 

Investuotų 5 mln. Eur

Biodyzelino gamyklą verslininkas Arūnas Januševičius planuoja statyti pačiuose Baltrušaičiuose, visai greta gyvenamųjų namų. Į susitikimą kaimo kultūros namuose susirinkę 25 bendruomenės nariai, nors šįkart ir išklausė verslininko parengtą pristatymą, kaip ir ką jis ruošiasi jų kaime gaminti, tačiau jo planams nepritarė. A.Januševičius šįsyk buvo pasiruošęs rimčiau – ekrane pademonstravo būsimos gamyklos vizualizaciją, atskleidė, kad investicija sieksianti apie 5 mln. eurų, jo verslo partnerė būsianti Šveicarijos įmonė. Gamyklą statyti planuojama pirmąjį kitų metų ketvirtį, teigiama, kad bus įkurta 12 darbo vietų. Pagaminta produkcija būtų eksportuojama į Lenkiją, Vokietiją ir Belgiją. Gamyklos teritorija, pasak A.Januševičiaus, užimtų 37 arus, jos pajėgumas – 5000 tonų produkcijos, kurią iš teritorijos kas antrą dieną išvežtų vienas krovininis automobilis.

– Jūs klausėte, ar bus jaučiami kvapai. Tai galiu pasakyti, kad jokio kvapo nebus. Kvapas galėtų būti jaučiamas, jei mes iš rapsų spaustume aliejų, o dabar jį atsivešime jau gatavą. Todėl keptų blynų kvapo Baltrušaičuose tikrai nebus, – kaimo žmonėms aiškino verslininkas.

Gamykla, A.Januševičiaus, planavimu, dirbtų be pertraukų – ištisus metus. Produkcija būtų naudojama kaip dyzelino priedas. Per parą į kanalizaciją būtų išleidžiama apie 2 kub. m nuotekų, o galimas triukšmas ir oro tarša, pasak jo, neviršytų leistinų normų. Dienos metu šalies įstatymai leidžia 55 decibelų garsą, gamykloje, pasak A.Januševičiaus, garsas siektų 49 decibelus.

– Jei viršysim šią ribą, tegu Visuomenės sveikatos centras matuoja ir skiria baudas. Juk jei pažeisime įstatymus, iš mūsų gali atimti licenciją, – kalbėjo verslininkas.

 Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Politinių partijų populiarumas

Už kurią partiją balsuotumėte, jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią savaitgalį?

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras