Kęsčiuose Antanai sūrį ragavo, gira užgėrė (vaizdo įrašas)(3)  

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-06-16 06:39

Nuo sūrių gausybės ir įvairovės mirgėjo akys. Renaldo Malycho nuotrauka

Šeštadienį Kęsčiuose ne tik skambėjo muzika, buvo pagerbti Antanai, bet ir savo sugebėjimus demonstravo geriausi sūrio gamintojai ir gamintojos.

Kęsčių bendruomenės kiemelyje vykusi šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ prasidėjo sūrių paradu, jų pristatymu ir ragavimu. Išrinkta komisija įpusėjus renginiui apdovanojo visus konkurso dalyvius, įteikė jiems atminimo sertifikatus. Ir kokių tik sūrių nebuvo – su medumi, šviežiomis braškėmis, žalumynais, pagardintų įvairiausiais priedais. Ne vienam seilė tįso, o renginio dalyviai šeimininkėms negailėjo pagiriamųjų žodžių.

Kadangi šventė vyko Antaninių dieną, iš gausaus būrio susirinkusiųjų atsirado ir keturi Antanai. Nuo šios dienos tradiciškai kaimuose prasideda šienapjūtė. Kalbama, kad nupjauta žolė gerai atželia, jeigu ji pjaunama per jauną mėnulį. Juokauta, kad jei žolę šienausi sode visai prie pat obels, antaniniai obuoliai išaugs kamuolio didumo. Tad keturi Antanai pasiraitoję rankoves čiupo dalgius ir parodė, kaip moka šienauti. Nuo jų neatsiliko ir Žygaičių seniūnas Vytautas Juška.

Netrūko renginyje ir nuotaikingų žaidimų, kaip antai sūrio valgymo nuo meškerės, mėtymo į krepšį rungčių, šokių ir dainų. Susirinkusiuosius linksmino Kęsčių skyriaus folkloro ansamblis „Traka“, Pagramančio moterų šokių kolektyvas „Akmes“, kaimynų žygaitiškių kapela „Ringė“ ir Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“.

Renginio organizatoriai – Tauragės kultūros centro Kęsčių skyrius, Kęsčių kaimo bendruomenė „Elbenta“ ir B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Kęsčių skyrius.

 

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras