Kuriamas naujas darinys – miesto vietos veiklos grupė(4)

2015-06-12 06:07

Pirmasis susirinkimas dėl Tauragės miesto vietos veiklos grupės buvo sklandus – po savaitės naujas darinys turėtų išvysti dienos šviesą. Autorės nuotrauka

Tauragės miesto bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir verslo atstovai buriasi į miesto vietos veiklos grupę. Vidaus reikalų ministerijos skaičiavimu, tokias grupes planuojama suburti visose 60-yje šalies savivaldybių. Tikimasi, kad viena miesto vietos veiklos grupė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų galės pritraukti iki milijono eurų paramos. 

Antradienio vakarą savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje gausiai rinkosi miesto bendruomenių, sporto, verslo organizacijų atstovai, atvyko ir keletas savivaldybės tarybos narių. Pasak savivaldybės atstovės Ritos Matemaitienės, šalyje jau ne vienerius metus veikiančių kaimų vietos veiklos grupės pagal 2007–2013 metų programą sugebėjo iš Europos Sąjungos pritraukti milijonines lėšas ir pagerinti savo aplinką. Pagal 2014–2020 metų programą ES paramos lėšos bus skiriamos mieste įkurtoms vietos veiklos grupėms. Skaičiuojama, kad šie nauji dariniai į savo miestus galėtų pritraukti nuo 100 tūkstančių iki milijono eurų paramos. Žinoma, laukia atsakingas ir sunkus darbas – parengti projektus ir įrodyti lėšų poreikį. Tačiau skirtingai nuo kaimo vietovių parama šįkart bus skiriama ne infrastruktūrai gerinti, bet visuomenės užimtumui skatinti, įsidarbinimo galimybėms didinti. Būtent todėl į vietos veiklos grupę kviečiami burtis verslininkai.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą tvarką Tauragės miesto vietos veiklos grupė turės devynių narių valdybą – po tris iš kiekvienos srities: verslo, savivaldybės administracijos ir bendruomenių bei nevyriausybinių organizacijų. Iš jų gali būti renkamas grupės pirmininkas, kuriam būtų mokamas atlyginimas. Valdybos nariai dirbtų visuomeniniais pagrindais.

Pirmajame oficialiame susirinkime dėl Tauragės miesto veiklos grupės steigimo dalyvavęs rajono meras Sigitas Mičiulis paragino susirinkusiuosius paskubėti, nes dokumentams sutvarkyti ir grupės strategijai pateikti laiko tėra iki rugpjūčio. Pirmieji ES paramos projektai būtų pradėti įgyvendinti kitąmet.

Šiame susirinkime planuota aptarti laisvos salės buvusiame kariniame miestelyje ateities klausimą. Tačiau realių pasiūlymų, ką ten reikėtų įrengti – kino teatrą, bendruomenių susibūrimo vietą ar erdvę sportininkams, bendruomenių atstovai nepateikė. Meras S.Mičiulis informavo, kad savivaldybė pasiūlymams atvira.

Steigiamasis Tauragės miesto vietos veiklos grupės susirinkimas planuojamas birželio 22 dieną. Įsteigus grupę organizacijos galės teikti prašymus tapti jos narėmis. Tauragėje veikia šešios miesto bendruomenės ir 166 nevyriausybinės organizacijos. Koks joms bus taikomas stojimo ir nario mokestis, kol kas neaišku.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras