Mažonų kraštiečių šventė pradėta pleneru(0)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-06-30 13:03

Autorės nuotrauka 

Mažonų bendruomenės ir kultūros namų kieme šįvakar vyks kraštiečių šventė. Nuo ryto Mažonų bendruomenės ir kultūros namų kiemelyje vyksta mažosios skulptūros pleneras „Kurkime meną kartu“. Tauragės moterų dailės studija iš akyto betono gamina skluptūras-žvakides.

Mažonų bendruomenės ir kultūros namų kiemelyje kaltais, plaktukais ir pjūklais triūsia aštuonios moterys, lankančios Jurgitos Navickienės ir Vidos Karbauskienės vadovaujamą Tauragės moterų dailės studiją. Prie jų prisijungė pirmą kartą į rankas kaltą paėmusi mažoniškė Lina ir keletas vaikų. Jauniausiam dalyviui Matui – tik šešeri. Su mama Vaida į plenerą atvyko ir devynmetė Vitutė. Anot Tauragės moterų dailės studijos vadovės J.Navickienės, darbai einasi greičiau nei tikėtasi. Plenero dalyvių sukurtas skulptūras bus galima apžiūrėti vakare vyksiančios kraštiečių šventės metu.

17 valandą senosiose Mažonų kapinaitėse bus aukojamos Šv. Mišios. Po jų bendruomenės kviesliai važinės po kaimą motociklais ir kvies visus į kraštiečių šventę. Šventę numatyta pradėti 19 valandą. Anot kaimo bendruomenės pirmininkės Laimos Šveikauskienės, renginio metu bus iškilmingai atidengta Lietuvos šimtmečio skulptūra. Jos autorius – tautodailininkas Nerijus Alšauskas. Bus pasveikinti Petrai ir Povilai, įšventinti nauji bendruomenės nariai, padėkota aktyviems bendruomenės nariams, rėmėjams.

Svečiai bus vaišinami bendruomenės aktyvo pagaminta gira ir plovu. Degs bendruomenės aukuras. O kaip šventė be muzikos? Koncertuos Tauragės kultūros centro vokalinė grupė, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro kaimo kapela „Miltauja“. Susirinkusiems šoks mažoniškė, netradicinių šokių šokėja Andželika Pučinskaitė. Šventę muzikiniu vakaru užbaigs iš Klaipėdos atvykusi muzikos grupė „Kolegos“. 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras