Minėdami Gruzijos nepriklausomybės dieną tauragiškiai skanavo chačiapurius(5) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-05-26 12:59

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Tauragės pilies kiemelyje šiandien susibūrė daugiau nei 50 Gruzijos mylėtojų. Taip susirinkusieji išreiškė solidarumą ir draugystę Gruzijai, šiandien švenčiančiai Nepriklausomybės dieną.

Geros nuotaikos lydimi susirinkusieji spontaniškai sveikinosi „gamardžioba“, kiek pakeitus, jau būtų „gaumardžios“ (į sveikatą). Dauguma susirinkusiųjų šiuos žodelius jau buvo vartoję viešėdami Gruzijoje. Susirinkusieji šnekučiuodamiesi prisiminė vizitų mylimoje šalyje akimirkas ir sėdo prie Moksleivių kūrybos centro vadovės Jolantos Kazlauskienės paruoštų stalelių. Netoliese komandos dalinti chačiapurius laukė Davidas. Jis užsiima verslu Klaipėdoje, tačiau pirmieji jo, kaip maisto gamintojo, žingsneliai žengti būtent Tauragėje.

Gruzijos ir Lietuvos valstybingumo istorijos labai panašios. Gruzija XIX a. neteko valstybingumo, tapo Rusijos imperijos dalimi. 1917 m. vasarį ir kovą per revoliuciją Rusijoje buvo nuversta monarchija, o paskui po bolševikų perversmo nugalėjo sovietų valdžia. Gruzinų tauta šiuos įvykius pasitiko pasirengusi. Susivienijusios stipriausios politinės partijos sudarė Nacionalinę tarybą ir 1918 m. gegužės 26 d. paskelbė Gruzijos valstybės nepriklausomybę. Iš numirusiųjų prisikėlusi Gruzijos valstybė tapo demokratine respublika.

Ateinančią savaitę minėsime Tauragės miesto 510 metų jubiliejų. Prieš tris dešimtmečius mūsų miestas susidraugavo su Zestafonio visuomeniniu veikėju Zaza Shalamberidze. Jo pastangomis tarp miestų užsimezgė tiek kultūrinė, tiek asmeninės draugystės. Miesto šventės metu garsus choreografas lankysis Tauragėje kartu su draugais Davite ir Rati. Tauragės rajono savivaldybė ir J.Kazlauskienė priims oficialią delegaciją – Zestafonio savivaldybės atstovus.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras