Klebonijos stogo neliko per kelias minutes(6) 

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-04-22 08:28

Renaldo Malycho nuotrauka

Antra Velykų diena Pagramančio miestelyje prasidėjo visai ne margučių ridenimu ar kitomis tradicijomis. Ankstyvą rytą užsiliepsnojus klebonijos pastatui, į įvykio vietą skubėjo ugniagesiai ir glaudi bendruomenė.

Šiandien ryte 8.08 val. bendruoju pagalbos telefonu pranešta apie Pagramantyje kilusį gaisrą. Specialiosios tarnybos informuotos, kad dega Bažnyčios g. 2 esantis klebonijos pastatas.

Kaip pasakojo įvykio vietoje buvę Pagramančio gyventojai, pirmoji į nelaimės vietą atskubėjo arčiausiai esanti Sungailiškių ugniagesių komanda. Jiems iš paskos atlėkė ir Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos autocisternos. Pagalbą teikė ir Šilalės rajono ugniagesiai. Nors gesinimas pradėtas greitai po gautų pranešimų, liepsnos spėjo kaip reikiant įsisiautėti. Gyventojai pasakojo, kad stogą ugnis pasiglemžė vos per kelias minutes.

Iškart už bažnyčios esantis klebonijos namelis medinis. Jis įtrauktas į paveldo sąrašą ir visai neseniai buvo suremontuotas vienas namelio korpusas. Netoliese gyvenantis Mažonų seniūnas Jonas Samoška kalbėjo, kad remontas atliktas prisidedant visiems, kas galėjo. Net pats klebonas pridėjo savo asmeninių lėšų. Pastatu džiaugėsi ir prieš šv. Velykas užsukęs vyskupas, ir klebono tėtis.

Gaisro metu susirinkusi pagramantiškių bendruomenė parodė neįtikėtiną susitelkimą ir vieningumą. Kai tik atsirado galimybė patekti į namo vidų, žmonės skubėjo nešti bent kiek vertingus daiktus. Pavyko išgelbėti aprūkusį šaldytuvą, kėdes, maldaknyges, spinteles ir kitokius buities rakandus. Deja, stichija buvo negailestinga. Ne vienas jau prie rūkstančio pastato stovėjęs gyventojas negalėjo sulaikyti ašarų.

Vietiniai kalbėjo, kad į nelaimės vietą buvo atskubėjęs ir greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Tačiau laimei, medikų pagalbos niekam neprireikė.

Gaisro priežastis kol kas nėra nustatyta. Tačiau liespnos kilti pradėjo prie vieno iš klebonijos kaminų.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras