Emigrantai grįžta namo?(7)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-03-21 09:15

Daivos Žebelienės nuotrauka

Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, jog praėjusiais metais užfiksuota didžiausia imigracija nuo pat Nepriklausomybės atgavimo. Pagal turimus duomenis, taip pat gausėja grįžtančiųjų gretos.

Daugėja grįžtančių

Kasmet trimituojant, kad lietuviai – nykstanti ir išsivažinėjanti tauta, Lietuvos statistikos departamentas pagaliau pateikė džiuginančių skaičių. Turimi 2018 metų duomenys rodo, kad didėja grįžtančiųjų mastai.

Statistiką analizuojantys specialistai pranešė, kad per 2018 metus į Lietuvą atvyko net 28,9 tūkst. žmonių. Tai esą 1,4 karto daugiau nei 2017 metais. Net 57,4 proc. į Lietuvą gyventi atvykusių žmonių – namo sugrįžę tautiečiai. Jų skaičius siekia 16,6 tūkst. Tokių rodiklių mūsų šalyje nebuvo fiksuota nuo pat Nepriklausomybės atgavimo.

12,3 tūkst. atvykusiųjų į Lietuvą yra užsieniečiai. Iš jų daugiau kaip 85 proc. – vyrai. Absoliuti dauguma imigrantų atkeliavo iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos šalių.

Emigruojančių vis dar daugiau

Skelbiami emigracijos skaičiai vis dar viršija imigrantų skaičių. Bet skirtumas palaipsniui mažėja. Pernai išvykusiųjų buvo 32,2 tūkst. – tai pusantro karto mažiau nei 2017 metais.

Dauguma išvykusiųjų (72,9 proc.) deklaravo išvykimą į kitas Europos sąjungos šalis – Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Norvegiją, Airiją.

Įdomu tai, kad, pasak statistinių duomenų, į Lietuvą grįžę gyventojai parvyko iš tų pačių šalių, į kurias nemaža dalis žmonių išvyko.

Nepaisant gerėjančių rodiklių, Tauragės apskritis vis dar netenka savo nuolatinių gyventojų. Lyginant praėjusių metų ir 2017-ųjų duomenis, Tauragės apskrityje gyventojų sumažėjo 2,8 proc.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras