Į Jūros krantinę sugulė seni akmenys (12)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-10-12 13:38

Jūros krantinę papuošė senieji grindinių akmenys. Autorės nuotrauka

Tauragiškiai džiaugiasi – Meilės alėja ir visa Jūros upės krantinė atsigavo ir gerokai pakeitė veidą. Tik legendos apie antrą Tauragės grindinių akmenų gyvenimą, deja, nebus, nes krantinės papuošimui naudoti akmenys suvežti iš Šilutės rajono. Darbus atliekančios įmonės vadovas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino – darbai jau šią savaitę bus baigti.

Jūros krantinė, po renovacijos darbų ėmusi sparčiai slinkti žemyn it Gedimino kalnas, valdžiai kėlė nemenką galvos skausmą. Galiausiai šiemet prasidėję darbai pasiekė ne tik finišo tiesiąją, tačiau jau ir pats finišas ranka pasiekiamas. Krantinę tvarkančios Šilutės įmonės „Stamela“ vadovas Matas Liepis atskleidė besiviliantis darbus užbaigti dar šią savaitę.

– Apačioje liko nušluoti ir nuplauti taką. Viršuje su trinkelėmis buvome užstrigę, gamykla jų nepateikė, teko laukti. Tačiau jau sulaukėme ir baigiame kloti. Manau, kad po šios savaitės mūsų neberasite ten. Tikimės užbaigti. Krantinės pakraštį išklojome grindinio akmenimis. Juos atsivežėme iš Šilutės rajono. Tai vokiečių laikų grindinio akmenys, juos kažkas buvo išsiardęs. Mes iš ūkininko nupirkome. Kur konkrečiai jie anksčiau buvo sudėti, nežinome, tad gražios istorijos nebus, – juokavo M.Liepis.

Tauragėje buvusio grindinio akmenų, vadinamojo bruko, yra. Tai dar kartą patvirtino miesto seniūnas Virginijus Žilius. Tačiau jie bus panaudoti kitoms reikmėms. 

– Yra tie akmenys, jie saugomi įmonės „Agrotechnika“ teritorijoje. Tais laikais, kai juos rado, nebuvo sutarties, kad gatves renovavusios įmonės atiduotų likutines medžiagas. Tad kiek pats išreikalavau iš statybininkų, tiek ir turim tų akmenų. Gavom prašymų iš bendruomenių, tai davėm jiems akmenų gėlynams, taip pat bažnyčios tvorai remontuoti. Atsvėrėm pagal prašymą. Jokio aukciono neorganizuosim ir parceliuoti nesiimsim. Tuos akmenis naudojam visuomeninėms reikmėms pagal prašymus ir negali būti kalbos apie privačius kiemus, – kalbėjo V.Žilius.

Kodėl šie akmenys nebuvo siūlomi krantinės remontui, seniūnas taip pat paaiškino. Jo nuomone, krantinės remonto darbų sutartyje akmenų pirkimo kaina, matyt, buvo įskaičiuota ir įmonė pirko. O seniūnija į verslo reikalus nesikišanti ir bruko nesiūliusi.

Primename, kad UAB „Stamela“ K.Donelaičio gatvėje esančiame buvusio „Rūtelės“ darželio pastate remontavo Neįgaliųjų dienos centrui skirtas patalpas. Tačiau dar vasarą darbai nutrūko, statybininkai susirinko daiktus ir išvyko. Tąkart M.Liepis aiškino, kad taip nutiko nepavykus rasti bendros kalbos su Tauragės savivaldybės administracija ir Statybos skyriumi. „Stamelos“ vadovas „Tauragės kurjeriui“ tuomet aiškino, kad būtina taisyti kai kurias projekto dalis ir tik tada bus galima tęsti darbus.

Paklaustas, ar darbai bus tęsiami, ar pavyko pasiekti susitarimą, M.Liepis patikino, kad darbai vyksta jau ir K.Donelaičio gatvėje.

– Dar šiemet turėtume pastatą apšiltinti ir uždėti bent vieną sluoksnį stogo dangos. Per žiemą pasistūmėsime viduje ir liks fasadas bei aplinkos tvarkymas. Iki vasaros vidurio gal spėsime. Dabar dar derinama galutinio termino data. Kol problemos nebuvo iškilusios, terminas buvo iki šių metų gruodžio 31 dienos, – paaiškino M.Liepis.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras