Kada remontuos Meilės alėją, taip ir neaišku (17)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-13 07:38

Taip šiandien atrodo Meilės alėja ir Jūros krantinė. Autorės nuotraukos

Žaliosios Tauragės vizija tampa kūnu – Jūros pakrantė tikrai žalia, primena džiungles, o griūvanti Meilės alėja niekaip nesulaukia remonto. Sostinė dėl slenkančio Gedimino kalno bent jau paskelbė ekstremalią padėtį, o Tauragės valdininkai vis trypčioja vietoje. Vaikštinėjantieji Jūros pakrantėmis nesuvokia, kodėl taip ilgai nieko nedaroma. 

Kad apsigintų nuo viešojoje erdvėje žeriamų priekaištų dėl antrus metus griūvančios ir remonto nesulaukiančios Jūros krantinės gegužę valdininkai sukvietė žurnalistus į Meilės alėjos projektinių sprendinių pristatymą. Į viešą pristatymą tuomet iš Kauno atvyko Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai, kurie savivaldybės administraciją konsultavo dėl krantinės remonto darbų. Tąkart sutarta, kad mokslininkai krantinės remonto priešprojektinius sprendinius parengs iki birželio 20-osios.

Savivaldybės administracijoje pasiteiravome, ar jau parengtas krantinės remonto darbų projektas. Pasak savivaldybės mero padėjėjos Rasos Liorančienės, šiuo metu atliekami techninio projekto parengimo užbaigimo formalumai. Ką tai reiškia, detaliau mero padėjėja nepaaiškino.

Labiausiai tauragiškiams rūpi, kada gi bus pradėtas krantinės remontas. Lietingi orai labai nepalankūs tauragiškių pamėgtai pasivaikščiojimų vietai. Į klausimą apie remonto pradžią atsakymą savivaldybės administracija pateikė tokį: „Parengus techninį projektą, bus atliekama techninė projekto ekspertizė tol, kol bus pateiktos teigiamos ekspertizės išvados“. Jokių konkrečių datų nepaminėta.

Į kitą klausimą, ar tikėtina, kad remonto darbai prasidės šiemet, atsakymas irgi skamba biurokratiškai: „Darbų pirkimo konkursas bus skelbiamas tada, kai bus gautos teigiamos projekto ekspertizės išvados (šios procedūros atliekamos, nes to reikalauja Statybos įstatymas ir statybos techniniai reglamentai)“.

O kol valdininkai laikosi reglamentų, po vis labiau griūvančią krantinę vaikštinėja tauragiškiai. Prie trinkelėmis paramstyto medinio takelio sutiktas vaikinukas tik gūžčiojo pečiais.

– Kaip jums toks vaizdas? – pirmasis žurnalistės paklausė vaikinas. – Neseniai čia buvau nusileidęs, tai įsmukau iki kelių. O čia ir vaikai kartais nusileidžia. Jie gi smalsūs. Negi laukiama, kol atsitiks nelaimė?

Negi savivaldybės atstovai nesibaimina galimų nelaimių? „Nelaimės mūsų visur tyko, kaip ir vaikai žaidžia visur atitrūkę nuo nerūpestingų tėvų“, – atsakydama į šį klausimą rašo mero padėjėja R.Liorančienė.

Jau du kartus – dar pernai metų pabaigoje ir šių metų sausį skelbti griūvančios Jūros krantinės remonto darbų konkursai neįvyko – neatsirado statybininkų, norinčių imtis pėsčiųjų tako išgriuvusios sienelės remonto darbų. Savivaldybės valdininkai ėmėsi kitų veiksmų – pasitarę su specialistais organizavo inžinerinius tyrinėjimus, konsultavosi su mokslininkais. Ir tebepluša iki šiol. O krantinę lietūs negailestingai plauna toliau.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras