Ministerija: „Bremenos“ katilas Skaudvilėje veikia be leidimo(22)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-12-01 09:53

Iš mokyklos kamino spalio pabaigoje veržėsi juodi dūmai. Autorės nuotrauka

Aplinkosaugininkai nepasigailėjo Tauragės mero Sigito Mičiulio įmonės – atlikus tyrimą dėl Skaudvilės gimnaziją šildančios katilinės, paaiškėjo, kad joje sumontuotas katilas eksploatuojamas be privalomo taršos leidimo. Įmonei ne tik skirta bauda, ji privalės sumokėti ir gerokai didesnį aplinkos taršos mokestį. 

Tyrimą dėl „Bremenos“ Skaudvilės gimnazijoje įrengtos katilinės Aplinkos ministerija pradėjo vadovaudamasi skaudviliškių kreipimusi. Skaudvilės gyventojai skundėsi, kad iš miesto gimnazijos kamino nuolat kyla juodi dūmai. Žmonės esą blogai jaučiasi, negali miegoti, apsisaugodami nuo dūmų ir suodžių, apsiklijavo savo namų langus.

Situacijai išsiaiškinti Aplinkos ministerija kreipėsi į Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą, ši – į Klaipėdos aplinkos apsaugos departamentą. Departamentas informuoja, kad spalio 23 dieną Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į Skaudvilę ir vizualiai nustatė, jog iš Skaudvilės gimnazijos katilinės kamino periodiškai rūksta juodi dūmai. Nustatyti galimos taršos priežasties tuo metu aplinkosaugininkams nepavyko, nes nepavyko susisiekti su „Bremenos“ atstovais, kurie eksploatuoja katilinę. Spalio 27-ąją Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūra kreipėsi į Jūrinių tyrimų departamentą, kad šis atliktų iš Skaudvilės gimnazijos katilinės kamino išmetamų teršalų tyrimą. Lapkričio 2-ąją Jūrinių tyrimų centras paėmė iš katilinės išmetamų teršalų mėginius. Lapkričio 5 dieną ministerijai pranešta, kad paimti mėginiai neviršija nustatytų ribinių verčių.

Tačiau spalio 28–30 dienomis atlikus Skaudvilės gimnazijos katilinės patikrinimą nustatyta, kad joje sumontuotas 500 kW biokuro granulėmis kūrenamas katilas eksploatuojamas pažeidžiant Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių reikalavimus, paprastai kalbant, katilas eksploatuojamas neturint taršos leidimo.

Už patikrinimo metu nustatytą pažeidimą „Bremenai“ surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas ir už veiklos vykdymą neturint taršos leidimo skirta 144 Eur bauda. Įmonė įpareigota iki 2016 m. sausio 5 d. pateikti paraišką leidimui gauti.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjas Darius Ciganas, nedidelė – vos šimtą eurų viršijanti bauda „Bremenai“ skirta dėl to, kad įmonė baudžiama pirmą kartą.

– Tačiau vien bauda neapsiribota. Atsižvelgus į tai, kad „Bremena“ veiklą vykdė be reikiamo leidimo, už visą be leidimo išmestą teršalų kiekį, kuris laikomas viršnormatyvine veikla, ji turės sumokėti didesnio tarifo mokestį, – sakė D.Ciganas.

Mokesčio dydis už 2014 metus „Bremenai“, pasak D.Cigano, šiuo metu skaičiuojamas. Už 2015 metus jis taip pat bus apskaičiuotas, tačiau tuomet, kai metai baigsis. Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūra įpareigota kontroliuoti, ar „Bremena“ vykdo nurodymus ir šalina trūkumus.

Apie mokyklą šildančios įmonės pažeidimus Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos ir leidimų departamento Klaipėdos skyrius informavo Tauragės visuomenės sveikatos centrą. Šis kreipėsi į Tauragės rajono gydymo įstaigas, kad jos, gavusios informaciją apie Skaudvilės gyventojų galimą apsinuodijimą, informuotų Tauragės visuomenės sveikatos centrą, o „Bremenos“ vadovui nurodyta laikytis nustatytų reikalavimų.

Pasak Skaudvilės gimnazijos direktorės Onos Sungailienės, šiuo metu situacija pasikeitusi.

– Man atrodo, kad dabar normalu. Nebėra tų juodų dūmų, tikrai. Dabar va kaip tik žiūriu pro langą. Dūmina, bet šviesūs dūmai kyla. Nejaučiam jokio kvapo dabar. O kaip čia toliau bus, nežinau, negarantuoju, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo gimnazijos vadovė. 

Pėsčiųjų perėjos

Ar saugu kirsti gatvę pėsčiųjų perėjoje?

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras