Nuo rugsėjo Mažonuose steigiamas darželis (13)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-06-26 12:55

Seniūnijos pastate Mažonuose nuo rugsėjo veiks darželinukų grupė. Pagramančio pagrindinės mokyklos nuotrauka

Vietos politikai pritarė Pagramančio pagrindinės mokyklos prašymui Mažonų kaime leisti steigti darželinukų grupę – nuo rugsėjo pirmosios Mažonų seniūnijos pastato antrajame aukšte krykštaus vaikai. Mokyklai skirti ir papildomi etatai.

Vasarį Pagramančio pagrindinei mokyklai pradėjęs vadovauti Zigmas Mozuraitis, gelbėdamas mokyklą nuo išnykimo, kartu su bendruomene ėmėsi iniciatyvos suaktyvinti mokyklos gyvenimą ir į ją pritraukti kuo daugiau vietos vaikų. Vienas žingsnelis jau žengtas ir patvirtintas – taryba leido nuo rugpjūčio 30-osios steigti ikimokyklinę grupę Mažonuose.

– Nuvažiavau susipažinti su seniūnija į Mažonus. Tada seniūnas ir parodė patalpas antrame aukšte. Ten visos sąlygos tinkamos mokyklai: ir žaislai, ir suolai, ir virtuvėlė, ir stalai stovi. Nostalgiškai pasirodė – tik vaikų trūksta. Ir seniūnas, ir Mažonų bendruomenė geranoriškai nusiteikę ir laukia gyvybės, – prisiminė direktorius.

Norinčiųjų lankyti ikimokyklinę grupę šiuo metu jau keturiolika. Tikimasi, kad iki rugsėjo pirmosios lankančiųjų atsiras ir daugiau, nes, pasak Z.Mozuraičio, grupe domisi ne tik Mažonuose gyvenantys mažųjų tėveliai, bet ir iš aplinkinių kaimų.

Kitu sprendimu taryba Pagramančio pagrindinei mokyklai skyrė 0,5 etato ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės auklėtojo padėjėjo bei po 0,25 logopedo ir specialiojo pedagogo etato, Mažonuose įsteigtai ikimokyklinei grupei – 1,5 etato grupės auklėtojo ir 0,5 etato auklėtojo padėjėjo.

Paklaustas, kokie tikslai keliami kitiems mokslo metams, Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius, pradėjęs vadovauti 60 mokinių mokyklai, o ateinantį rugsėjį besitikintis sulaukti jau 80 mokinių, akcentavo, kad kiti mokslo metai bus skirti ugdymo kokybei gerinti.

Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška džiaugiasi įsteigta mažųjų grupe.

– Dabar trūksta gyvybės pastate. Gaila, kad 2014 metais mokykla buvo uždaryta. Sąlygos neblogos. Dabar, aišku, reikės kai ką pritaikyti pagal galiojančius įstatymus – įrengti tualetus, prausyklą. Gerai, kad vaikus tėveliai galės palikti nuo pusės aštuonių iki pusės šešių, – kalbėjo Mažonų seniūnas.

Tame pačiame savivaldybės posėdyje Gaurės pagrindinei mokyklai politikai skyrė 0,5 etato ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės auklėtojo padėjėjo.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras