Tauragė po naujametinių fejerverkų(4)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2020-01-02 11:35

Pilies aikštė ir daug kitų miesto gatvių po šventinės nakties liko nuklotos fejerverkų dėžėmis. Renaldo Malycho nuotrauka

Naujųjų metų šventė jau praėjo, pagaliau ir fejerverkų dėžutės gatvėse bei aikštėse surinktos. Policijos pareigūnai praneša, kad naujametę naktį gauta beveik pusšimtis iškvietimų.

Bendrasis pagalbos centras informuoja, kad Naujųjų metų naktį sulaukė tiesiog rekordinio skaičiaus iškvietimų – per 10 tūkst. Specialiosioms tarnyboms perduoti beveik 5 tūkst. pranešimų. Tad panašu, kad darbo tikrai netrūko. Sausio 1-ąją Tauragės rajone medikai kviesti 29 kartus, o ugniagesiai du kartus.

Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas pranešė, kad nuo gruodžio 31 d. 20 val. iki sausio 1 d. 8 val. iš viso gauti net 44 iškvietimai. Dauguma jų – dėl smurto artimoje aplinkoje. Taip pat nemažai jų buvo dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir konfliktų.

Dar nenutilus fejerverkams pareigūnai išskubėjo į Taurų kaimą. Stadione šeši vyrai užpuolė 19-metį. Vienas užpuolikas – 20-metis vyras. Konfliktiškai nusiteikę chuliganai jaunuoliui trenkė į galvą ir kitas kūno vietas. Nukentėjusysis pristatytas į Tauragės ligoninę. Jam nustatytas nosies lūžis.

13.34 val. Papušynės kaimo ribose pareigūnams įkliuvo neblaivus 28-erių vairuotojas. Alkoholio matavimo prietaisas rodė 1,66 prom. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus. Vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Neblaivaus 33-ejų metų vyro išpuolis užfiksuotas jau popiet, 15.25 val. Jis autobusų stotyje ėmė spardyti duris ir grasinti viduje buvusiems žmonėms. Vieną vyrą net užpuolė ir sumušė. Pareigūnams patikrinus agresyvaus vyro girtumą, alkoholio matavimo prietaisas rodė 1,85 prom.

Verta paminėti, kad po naujametės nakties daugelyje viešų vietų buvo matyti paliktos fejerverkų dėžės. Šios mėtėsi gatvėse, aikštėse. Gausu jų buvo ir Pilies aikštėje, Tauragėje. Tauragės miesto laikinasis seniūnas Žilvinas Majus dėstė, kad sausio 1-ąją seniūnijos darbuotojai nedirbo, kaip ir daugelis kitų. Todėl gatves valyti imtasi tik ketvirtadienio rytą. „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro“ (TRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė patikino, kad šias atliekas galima rūšiuoti.

– Fejerverkų dėžes reikia dėti į pakuočių konteinerius. Jeigu tai kartoninės dėžės – į popieriaus konteinerį, jeigu medinės – į plastiko. Jos turi būti rūšiuojamos, svarbu, kad būtų nesutižusios nuo lietaus, be priemaišų, t.y. pilnai iššaudytos. Na, o jeigu fejerverkas buvo nekokybiškas, ne viskas iššovė, rekomenduojama jį pamerkti į vandenį ir mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį, – dėstė V.Krištopaitienė.

Moteris pastebėjo, kad visuomenė pamažu išmoko vienkartinius puodelius mesti į šiukšlines, tačiau fejerverkų dėžės vis dar „puošia“ gatves, mat pasigrožėjus šventiniais blyksniais, išmesti dėžes pamirštama. 

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras