Tauragės butų ūkis bylinėsis su buvusiomis kiemsargėmis(4)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2019-05-24 06:35

Į teismo posėdį atvyko tik Tauragės butų ūkio teisininkė Ieva Stružeckytė. Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės apylinkės teisme turėjo būti pradėta nagrinėti Tauragės butų ūkio ir trijų buvusių kiemsargių civilinė byla, tačiau pastarosios neatvyko. Bylinėtis su buvusiomis kiemsargėmis Tauragės butų ūkis ėmėsi, nes Darbo ginčų komisija priėmė bendrovei nepalankų sprendimą. 

Jau esame rašę, kad Tauragės butų ūkio kelios kiemsargės, anot jų pačių, neapsikentusios nepakeliamų darbo sąlygų ir patiriamos neteisybės kreipėsi į Darbo inspekciją ir Darbo ginčų komisiją. Darbo ginčų komisijos priimtu sprendimu Tauragės butų ūkio bendrovė nebuvo patenkinta, todėl kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas spaudai Mindaugas Radvila, bendrovė teismo prašo panaikinti Darbo ginčo komisijos sprendimų dalis, kuriomis pripažinta, kad atsakovių atliekamos darbo funkcijos yra kilnojamojo pobūdžio darbas bei darbas lauko sąlygomis. Taip pat prašoma panaikinti darbo ginčo komisijos sprendimų dalis, kuriomis ieškovė įpareigota priskaičiuoti ir atsakovėms mokėti kompensaciją už kilnojamo pobūdžio darbą ir lauko sąlygomis.

Parengiamasis teismo posėdis jau turėjo įvykti, tačiau į Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus atvyko tik Tauragės butų ūkio teisininkė Ieva Stružeckytė. Atsakovės – trys Tauragės butų ūkio buvusios kiemsargės neatvyko. Moterys teismui pateikė raštą, kuriame nurodė, kad bendrovėje nebedirba, o sprendžiami bendrovės reikalai joms esą nebeaktualu. Buvusios kiemsargės teismo prašė bylą nutraukti. Tačiau, pasak teisėjos Vidos Butanavičiūtės, moterys privalėjo į teismo posėdį atvykti. Nors į Darbo ginčų komisiją kreipėsi buvusios kiemsargės, šioje byloje dėl Darbo ginčų komisijos sprendimų dalių panaikinimo jos yra atsakovės.

Nuspręsta atsakoves dar kartą pakviesti atvykti į parengiamąjį posėdį, kuris numatytas gegužės 30 dieną. Bylą nagrinėjanti teisėja sakė, galbūt ieškovei ir atsakovėms pavyks rasti taikų sprendimą.  

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras