Avarija, kurios „nebuvo“(40)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-08-19 14:58

Laimonas Diksas sako, kad į areštinę pareigūnai jį uždarė už nieką.

Jei policininkų tarnybinis automobilis partrenkia žmogų, nebandykite jo užstoti, priešingu atveju rizikuojate patekti į policijos areštinę – tokią žinią „Tauragės kurjeriui“ pranešė tauragiškis Laimonas Diksas. Pasak vyro, liepos 30 dieną taip nutiko dviem tauragiškiams, mėginusiems įsikišti, kai policininkai partrenkė dviratininką. Tačiau pareigūnai ginasi, kad jokio eismo įvykio nebuvo.

 

 

Po įvykio – į kamerą

Laimonas Diksas sako praleidęs naktį Tauragės policijos areštinės kameroje po to, kai pamatė, kaip policijos tarnybinis automobilis Tauruose, pėsčiųjų perėjoje, partrenkė per ją dviratį stūmusį žmogų. L.Diksas teigia, kad du Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai liepos 30-osios vakare, apie 21 valandą, atvažiavo į Taurų kavinę „Ežeruona“. Esą tarnybiniu automobiliu atvykę pareigūnai užsisakė maisto ir jo sulaukę ruošėsi išvažiuoti, tačiau, važiuodami atbuline eiga, partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą. Įvykį vyras sako matęs iš degalinės kitoje gatvės pusėje.

 

„Norisi bėgti kuo toliau“

Iš degalinės L.Diksas užsuko į „Ežeruoną“. Jis tvirtina, kad eidamas pro kieme šurmuliavusius policininkus jiems tarstelėjęs, jog šie prisidarė problemų. Tuomet ramiai atsisėdęs kavinėje ir užsisakęs pavalgyti. Tačiau vakarienės užbaigti nepavyko.

– Netrukus į kavinę atėjo policininkas ir pasikvietė mane į lauką. Lauke policininkai pradėjo manęs klausinėti, ar aš nenoriu turėti problemų, o paskui liepė važiuoti į komisariatą. Nesipriešinau, nes nesijaučiau kuo nors prasikaltęs, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo L.Diksas.

Tačiau vyrui teko nusivilti ir įsitikinti, kad ir nesijaučiant kaltam pareigūnai gali uždaryti į kamerą. Pasak jo, nuo 22 iki 24 valandos palaikę komisariato patalpose, apie vidurnaktį pareigūnai pareikalavo jo atiduoti batraiščius ir nuvedė į kamerą. Visą tą laiką, kol buvo svarstoma, kaip pasielgti su L.Diksu, komisariate jo laukė draugė su mažamečiu vaiku. Tik nuvedus L.Diksą į kamerą moteriai buvo pasakyta, kad Laimonas ten praleis visą naktį.

– Aš tokio elgesio nesuprantu. Policininkai yra įstatymo saugotojai, kuriais turėtų pasitikėti visuomenė. Tačiau kai jie elgiasi taip, nuo pareigūnų norisi bėgti kuo toliau, – apie patirtus įspūdžius Tauragės policijoje pasakojo L.Diksas.

 

Policininkus kaltina melu

 

Kitą dieną L.Diksas buvo išleistas iš kameros, o pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą. Išvydęs jį, L.Diksas sakosi dar labiau nustebęs.

– Protokole parašyta, kad aš išplūdau keturis policininkus, kad grasinau. Taip neva elgiausi, kai jie mane vežė tarnybine mašina, ta pačia, kuria buvo partrenktas dviratininkas. Bet tai akivaizdus melas – mašina važiavo tik du pareigūnai. Kaip aš galėjau plūsti dar du, jeigu jų nė nebuvo mašinoje? – retoriškai klausė tauragiškis.

Abejonių L.Diksui kyla ir dėl jo girtumo nustatymo.

– Liepė pūsti į alkoholio matuoklį. Aparatas parodė, kad man yra 1,6 promilės girtumas. Tačiau policininkai atnešė kitą matuoklį, į kurį liepė pūsti dar kartą. Šio aparato skaičiai buvo didesni – 2,55 promilės. Šiuos skaičius ir įrašė į protokolą, nors pirmasis aparatas rodė mažiau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė L.Diksas.

Pasak L.Dikso, tą vakarą jis nebuvo vienintelis, patekęs pareigūnų nemalonėn. Kitą dieną jis sužinojo, kad kameroje naktį praleido ir dar vienas šio įvykio liudytojas. Pasak L.Dikso, antrąjį liudytoją pareigūnai sulaikė gatvėje, toliau nuo įvykio vietos.

 

Pareigūnai neigia įvykį

 

Policijos patrulių veiklos instrukcijoje rašoma, kad vieni pagrindinių patrulių uždavinių yra žmogaus teisių ir laisvių apsauga, viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimas, nusikalstamųjų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencija bei atskleidimas. Tačiau L.Diksas įsitikinęs, kad jo matytas Tauragės policijos pareigūnų elgesys su instrukcijoje išdėstytais uždaviniais nedera. Anot Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, jokio eismo įvykio prie „Ežeruonos“ liepos 30-ąją nebuvo.

Vilma Dereškevičienė, Tauragės policijos komisariato atstovė spaudai, „Tauragės kurjerio“ paprašyta pakomentuoti, kas atsitiko prie „Ežeruonos“ liepos 30-ąją, teigė apie incidentą nieko nežinanti. Tik klausimus pateikus elektroniniu paštu, po trijų dienų pavyko gauti atsakymus.

Pareigūnų „Tauragės kurjeris“ paklausė, kodėl patruliai maisto į „Ežeruoną“ važiavo tarnybine mašina. Iš V.Dereškevičienės tarnybinio elektroninio pašto atsiųstame nepasirašytame laiške teigiama, kad liepos 30 dieną, nuo 20.30 val. iki 23 val. Tauragės apskrities policijos komisariato patrulinis ekipažas, kurį sudarė patruliai Edgaras Jakštys ir Dovydas Venckauskas, patruliavo maršrutu Butkeliai–Taurai. Esą prie kavinės „Ežeruona“ ekipažas užtikrino viešąją tvarką ir eismo saugumą.

„Tauragės kurjeris“ pareigūnų taip pat klausė, ar patruliai galėjo L.Diksą sulaikyti kavinėje. Tame pačiame iš policijos gautame elektroniniame laiške rašoma, kad L.Diksas neblaivus sulaikytas viešoje vietoje, jam nustatytas 2,55 promilės girtumas, jis esą nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų.

Tačiau išradingiausiais policininkų atsakymais galima pavadinti jų atsakymus į klausimus, ar buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl to, kad tarnybine mašina buvo partrenktas žmogus ir kas atlygins apgadinto automobilio remonto išlaidas. Į šiuos klausimus pareigūnai atsakė, jog jie neturi duomenų, kad tarnybiniu automobiliu buvo sukeltas eismo įvykis ar partrenktas pėstysis, o policijos tarnybinis automobilis esą nėra apgadintas, kadangi jokio eismo įvykio nebuvo.

Skaityti komentarus (40) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras