Byla atidėta nepradėjus nagrinėti(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-08-28 13:00

Kaltinamųjų Vladimiro Ševčenkos ir Ingridos Bitinės byla Šilalės teisme taip ir nepradėta nagrinėti.

Trečiadienį atidėta taip ir nepradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo siekiant gauti didesnę nei priklauso motinystės pašalpą. Šilalės rajono apylinkės teismo teisėja Vida Butanavičiūtė bylos nagrinėjimą atidėjo, nes posėdyje nedalyvavo kaltinamosios tauragiškės Ingridos Bitinės gynėjas Piotras Orlovas bei neatvyko keli liudytojai.

 

 

Susidomėjo didele alga

Teisme turėjo būti pradėta nagrinėti Tauragės Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų ir prokurorų surinkta medžiaga dėl įtariamo sukčiavimo siekiant pasisavinti neteisėtai padidintą motinystės pašalpą. Tauragės FNTT pareigūnai tyrimą praėjusiais metais pradėjo po to, kai įtarė, kad „Sodros“ vyriausiosios specialistės Ingridos Bitinės gautas 10 tūkstančių litų atlyginimas už papildomą buhalterės darbą antstolio Vladimiro Ševčenkos kontoroje nėra realus. Pareigūnams tokių įtarimų kilo pastebėjus, kad toks didelis atlyginimas sumokėtas tik vieną mėnesį, o kitos kontoros buhalterės, dirbančios panašų darbą, gavo tik 800 litų mėnesinį atlyginimą.

FNTT tyrėjai spaudai išplatintame pranešime tada teigė išsiaiškinę, kad antstolis suklastojo dokumentą įrašydamas neteisingus duomenis apie „Sodros“ darbuotojai išmokėtą atlyginimą už darbą antstolio kontoroje ir padėjo jai sukčiaujant įgyti teisę į nepagrįstai didesnę motinystės pašalpą.

 

Kaltinamų keletas

 

Kaltinamiesiems pateiktoje kaltinamojoje išvadoje, kurią rašė Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokurorai, teigiama, kad kaltinamieji klastojo dokumentus bei juos panaudojo, taip pat bendrininkavo pasiskirstant į nusikaltimo vykdytoją ir padėjėją bei sukčiaudami įgijo didelės vertės svetimą turtą. Vien tik už pastarąjį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Teismo posėdis atidėtas rugsėjo 30 dienai 9 valandai.

 

Pirmoji byla Lietuvoje

 

Buvusio Tauragės antstolio Vladimiro Ševčenkos ir „Sodros“ vyriausiosios pašalpų specialistės I.Bitinės baudžiamoji byla yra pirmoji tokio pobūdžio byla Lietuvoje, pasiekusi teismą. Netrukus po to, kai ši byla atsidūrė Tauragės rajono apylinkės teisme, o vėliau buvo persiųsta į Šilalės rajono apylinkės teismą, panašią bylą teisėsaugininkai perdavė ir Utenos rajono apylinkės teismui. Šią savaitę, antradienį, byla buvo pradėta nagrinėti. Utenos rajono apylinkės teismo pirmininkė, pradėjusi šios bylos nagrinėjimą, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad pirmajame posėdyje pavyko apklausti tik kaltinamąją.

Tokio pobūdžio bylos, kai motinos kaltinamos neteisėtu motinystės pašalpos gavimu, Lietuvos teismuose yra naujiena. Kol kas Lietuvoje nėra tokių bylų praktikos, todėl prokurorai ir teisėjai su dideliu susidomėjimu stebi pirmųjų bylų Šilalėje ir Utenoje eigą.

 

Įtaria nemažai sukčiavimų

 

Tuo tarpu įtariamų sukčiavimų dėl didesnių nei priklauso motinystės pašalpų teisėsaugininkai randa pakankamai daug. Šiuos atvejus atskleidžiantys ir duomenis apie tai renkantys FNTT pareigūnai sako, kad tokio sukčiavimo atvejų yra visuose rajonuose. Virgilijus Kulikauskas, FNTT Tauragės apskrities skyriaus viršininkas, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad nuo metų pradžios Tauragės apskrityje iš viso pradėta 12 ikiteisminių tyrimų dėl galimo sukčiavimo gaunant didesnes nei priklauso motinystės pašalpas. Pareigūno teigimu, taip bandyta pasisavinti beveik 1,5 milijono litų. Trys iš pradėtų ikiteisminių tyrimų jau baigti ir perduoti teismui.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras