Kas teis valdininką, dar neaišku(4)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-08-28 07:15

Valentinas Pocius.

Ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teisme neįvyko teismo posėdis, kuriame dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo turėjo būti teisiamas Valentinas Pocius, Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius. Posėdis atidėtas, nes nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo nusišalino teisėja Daiva Žebelienė.

 
 

Nusišalino, nes pažįsta

– Kadangi aš asmeniškai pažįstu Valentiną Pocių, negalėjau nagrinėti šios bylos, nusišalinau, – apie savo sprendimo motyvus „Tauragės kurjeriui“ sakė Daiva Žebelienė, Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja.

Anot teisėjos, byla turės būti paskirta kitam teisėjui. Kada bus paskirtas kitas posėdis, kol kas neaišku. Dar nežinoma ir kas bus kitas teisėjas, imsiantis nagrinėti aukšto apskrities viršininko administracijos valdininko baudžiamąją bylą.

 

Teismas leido dirbti

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pernai vasarį kreipėsi į teismą prašydama nušalinti V.Pocių nuo pareigų, įtarusi, kad kai kurie valdininko veiksmai nusikalstami. Teismas leido departamento direktorių nuo pareigų nušalinti trims mėnesiams. V.Pocius šį sprendimą apskundė. Aukštesnės instancijos teismas patenkino V.Pociaus skundą ir atstatė jį į pareigas, kurias jis eina ir dabar.

 

Kaltinimus neigia

 

STT tyrimas buvo tęsiamas ir po to, kai V.Pocių teismas atstatė į pareigas. STT tyrėjų duomenimis, surinkta pakankamai įrodymų dėl šešių nusikalstamųjų V.Pociaus veikų. Tyrėjų išvadas kaltinamajame akte patvirtino ir Klaipėdos apygardos prokurorai, kurie surinktą medžiagą ir kaltinamąjį aktą perdavė teismui. Ši medžiaga ir turėjo būti nagrinėjama Tauragės rajono apylinkės teisme vakar.

V.Pocius savo kaltę neigia, o teisėsaugos įtarimus vadina jo veikla nepatenkintų asmenų kerštu.

– Mano sąžinė rami, aš viską dariau sąžiningai, nepažeisdamas įstatymų, – „Tauragės kurjeriui“ yra sakęs departamento direktorius.

Anot valdininko, pareigūnų įtarimai absurdiški, o jie atsirado, kai kas nors liko nepatenkintas jo darbu ir pasiskundė STT.

 

Pradėtas dar vienas tyrimas

 

Kol teisėjai sprendžia, kuriam jų nagrinėti apskrities viršininko administracijos departamento vadovo baudžiamąją bylą, kitos institucijos toliau renka su V.Pociumi susijusius duomenis. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, STT yra pradėjusi dar vieną ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja ir šio apskrities valdininko pavardė. STT pareigūnai apie tai informaciją pateikti visuomenei kol kas atsisako, motyvuodami, kad viešumas gali pakenkti tyrimui.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras