Netvarkingo ūkininko tėvas: „Kitur pas šeimininkes troboj taip nėra kaip fermose“(2)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-08-29 13:28

Vištos Jono Gedmino ūkyje buvo skerdžiamos čia pat fermoje. Tauragės VMVT nuotrauka 

Dėl Griežpelkių kaimo ūkininko Jono Gedmino veiklos tyrimą pradėjo ir Tauragės policijos komisariatas. Kaip skelbia Policijos komisariatas, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl šio ūkininko ūkinės-komercinės veiklos, kurios jis neįregistravo. Įtariama, kad vyras vištų ūkyje Griežpelkių kaime paukščius ne tik augina, bet ir pardavinėja nelegalius vištienos konservus. 

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnais patikrino ūkininko, buvusio Lauksargių seniūnijos seniūno Jono Gedmino sūnaus, 38-erių metų taip pat Jono Gedmino, paukščių fermą Griežpelkių kaime. Tai, ką tikrintojai pamatė, juos pribloškė – paukščiai nešvaroje skersti be jokių leidimų, iš jų mėsos gaminti konservai. Įtariama, kad ūkininkas šiais produktais galėjo prekiauti.

Patikrinimo metu Jono Gedmino paukščių fermoje rasta apie 5000 įvairaus amžiaus mėsinių paukščių – broilerių, nors liepos 27 d. ūkininkas deklaravo laikantis tik 499 paukščius. Paukščiai buvo skerdžiami toje pačioje fermoje, ten pat jų skerdiena pjaustoma, smulkinama ir gaminami konservai. Leidimo verstis tokia veikla J.Gedminas neturi.

Kur ir kokiu būdu J.Gedminas galėjo prekiauti nelegaliai gaminamais konservais, neišsiaiškinta. Tauragės VMVT viršininko pavaduotojas Vaidotas Gudžiūnas sako, jog įtariama, kad ūkininkas paukštienos konservus galėjo platinti iš rankų į rankas. Šią situaciją aiškinasi ir Mokesčių inspekcija.

Susisiekti su ūkininku J.Gedminu „Tauragės kurjeriui“ nepavyko, tačiau prisiskambinome jo tėvui, buvusiam Lauksargių seniūnui Jonui Gedminui. Iš seniūno pareigų prieš keletą mėnesių jis pasitraukė savo noru. Vyras sako žinojęs, kad sūnus kiek netinkamai tvarkosi savo fermoje, jį perspėjęs. Pasak tėvo, sūnui duotas kelių savaičių terminas sutvarkyti ūkį. Kokia bauda jam skirta, J.Gedminas tikino nežinantis.

Paklaustas, kur sūnus pardavinėjo paukštienos konservus, J.Gedminas sakė, kad šiuos maisto produktus šeima naudojo tik savo reikmėms, dovanodavę giminėms, o pirkėjai iš ūkio pirkdavę gyvus paukščius. J.Gedminas mano, kad paskųsti tarnyboms apie jo sūnaus veiklą galėjo kaimynai.

– Aš pats kaip veterinaras galiu pasakyti – kai kurie veterinarijos specialistai turėtų nusileisti iš dangaus ant žemės. Randa kokį voratinklį. Tai juk logiška, jų buvo ir bus. Kitur kartais pas šeimininkes troboj nėra taip, kaip fermose šiais laikais. Aišku, sūnaus fermoje tvarkos trūksta, tvarkytis reikia. Sutvarkysim tuos trūkumus, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo buvęs Lauksargių seniūnas.

J.Gedminas sako, kad ūkininkams išlaikyti ūkius pagal visus reikalavimus sudėtinga, nes „striuka pinigų“, o reikalavimai Lietuvoje esantys griežtesni nei kitose šalyse.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras