Policija prašo – įspėkite savo vaikus(2)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-04-17 06:14

Daivos Žebelienės nuotrauka

Policija praneša, kad balandžio 12-ąją, 9.46 val., Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Šilalėje, Dariaus ir Girėno progimnazijoje, padėtas sprogmuo. Skubiai reaguojant į pranešimą buvo įvestas planas „Skydas“. Patikrinimo metu sprogmenų nerasta. Iš progimnazijos buvo evakuota apie 450 žmonių. Kadangi Dariaus ir Girėno progimnazijai priklauso dar vienas pastatas Šilalėje, Kovo 11-osios g., iš jo taip pat buvo evakuota apie 350 žmonių. 

Dėl melagingo pranešimo buvo sustabdytas mokyklos darbas, sutrikdytas specialiųjų tarnybų ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojų būrio darbas, tačiau kaltininkai buvo operatyviai nustatyti. Paaiškėjo, kad dėl melagingo iškvietimo kalti Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai (gim. 2004 m. ir 2003 m.), kurie po apklausos paleisti. Atsakomybės dėl šio įvykio sulauks nepilnamečių tėvai. Pateiktas civilinis ieškinys dėl specialiųjų tarnybų sutrikdyto darbo ir patirtų nuostolių.

Policija, primena, kad visais atvejais „pokštininkai“ yra nustatomi ir jiems skiriamos baudos bei pateikiami ieškiniai, kuriuose sumos skaičiuojamos šimtais ir net tūkstančiais eurų.

Policija įspėja, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų, už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų.

Už melagingą pranešimą apie grėsmę visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui skiriami viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jei dėl melagingo pranešimo, kai kyla sumaištis ar sutrikdoma valstybinės reikšmės objekto veikla, gresia bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jei buvo padaryta didelė turtinė žala – bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pareigūnai pakartotinai prašo, kad tėvai atidžiai aptartų šį klausimą su savo vaikais.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras