Prieš dešimtmetį narkotikų įsigijęs vyras išteisintas(0)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-05-23 08:12

Mortos Mikutytės nuotrauka

Prieš 10 metų pusę gramo „žolės“ pirkusio Domo Mačiulio byla dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis baigta. Vyras išteisintas, jo paieška teismo nuosprendžiui įsiteisėjus bus nutraukta.

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismas Tauragės rūmuose nagrinėjo Domo Mačiulio bylą šiam nedalyvaujant dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Vyras kaltintas dar 2008 metų gruodį pirkęs iš Mažonų kaime gyvenusio žmogaus, pravarde „čigonas“, 0,5 g žolės. Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis dėl savo veiksmų prisipažino.

Anksčiau dėl plėšimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo teistas vaikinas įvykį tyrusiems pareigūnams papasakojo, kad su narkotikų prekeiviu susipažino žaisdamas futbolą. Esą tik kiek vėliau išgirdo gandus, kuo naujas pažįstamas užsiima. Ikiteisminio tyrimo teisėjo apklausiamas D.Mačiulis atskleidė sužinojęs, kad už 20 Lt galima įsigyti 0,5 g kanapių. Tad prieš Kalėdas, sugalvojęs įsigyti minėtą kiekį „žolės“, paskambino pažįstamam vyrui ir pasakė, kad netrukus pas jį atvažiuos, tačiau neįvardijo, ko nori.  Taksi automobiliu atvykus į Mažonų kaimą, „čigonas“ pasitiko gatvėje, kur vyrai apsikeitė pinigais ir preke.

Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu tvirtino, jog „žolę“ per kelis kartus surūkė vienas pats.

Pareigūnai D.Mačiuliui pateikė galimas narkotikų prekeivių nuotraukas. Vienoje jų D.Mačiulis ir atpažino „čigoną“, kuris pasirodė esąs Dainius I. Pas jį namuose atlikta krata, kurios metu rasta ir daugiau kanapių bei maišelių su kanapių pėdsakais. Šiam prekeiviui teismas nuosprendį paskelbė dar 2012 metais.

Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintomis rekomendacijomis, kuriose nurodyta, jog nedidelis kanapių kiekis yra ne daugiau kaip 5 g, ir paaiškėjus, kad kaltinamasis įsigijo dešimt kartų mažesnį kiekį, teismas nusprendė, kad kaltinamasis nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Teismo nuosprendžiu Domas Mačiulis išteisintas. O nuosprendžiui įsiteisėjus, dar 2010 metų sausio 12-ąją skelbta vaikino paieška turės būti nutraukta.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras