Teismas nusprendė: ugniagesių vadas prarado teisę vairuoti(29)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-03-27 06:20

Tauragės priešgaisrinės tarnybos vadovas Robertas Masolas, nors pralaimėjo bylą, jaučiasi teisus. Mortos Mikutytės nuotrauka

Spalio mėnesį už lenkimą neleistinoje vietoje surašytas protokolas Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovui Robertui Masolui. Juo nutarta iš R.Masolo laikinai atimti teisę vairuoti. Vyras policijos pareigūnų nutarimą apskundė teismui, pastarasis skundą tenkino tik iš dalies.

Dar pernai spalio 23-iąją kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovą Robertą Masolą sustabdė policijos pareigūnai. Jam buvo surašytas protokolas dėl lenkimo neleistinoje vietoje. Tąkart policijos pareigūnai vyrui skyrė laikiną teisės vairuoti atėmimą keturiems mėnesiams ir 200 eurų baudą. R.Masolas pasinaudojo teise šį nutarimą skųsti teismui ir prašė administracinę teiseną nutraukti.

Tauragės apylinkės teismui R.Masolas aiškino, kad lenkė ne protokole minimame 159-ajame kilometre, kur lenkti draudžiama, o 160-ajame. Šioje vietoje nesą nei ištisinės linijos, nei sankryžos, tad lenkimas leistinas. Vyras taip pat argumentavo, kad buvo sustabdytas tik nuvažiavęs 4 km nuo tariamo pažeidimo vietos. Visą šį kelią pareigūnai, R.Masolo tvirtinimu, nė nebandė jo sustabdyti.

Pastarojo fakto teisme liudijusios policijos pareigūnės nebandė neigti. Jos tai paaiškino kaip techninę kliūtį – esą nepavyko įjungti švyturėlių. Kai tik jie buvo įjungti, imtasi stabdyti prasižengusį vairuotoją.

Apklausęs pareigūnus Tauragės apylinkės teismas nutarė R.Masolo skundą tenkinti tik iš dalies. Nutarta teisę vairuoti transporto priemones atimti trims mėnesiams vietoje keturių. Liko nepakeista skirta bauda – R.Masolas turės sumokėti 200 eurų.

Nutartis dar gali būti skundžiama.

Paklaustas, ar skųs Tauragės teismo nutartį, R.Masolas patikino – 100 procentų. Jis jaučiasi esąs nekaltas ir jokio pažeidimo nepadaręs. Kol teismo nutartis neįsiteisėjusi, Tauragės priešgaisrinės tarnybos vadovas tebeturi teisę vairuoti. Ką darytų, jei aukštesnės instancijos teismas paliktų Tauragės teismo nutartį galioti? R.Masolas patikino – vaikščiotų pėsčias arba važiuotų dviračiu. Tauragės priešgaisrinė tarnyba vairuotojo, kuris vežiotų viršininką, etato neturi.

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras