Teismui pritrūko nelegalaus darbo įrodymų(3)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-10-25 06:23

Daivos Žebelienės nuotrauka

Statybų versle keliolika metų dirbančiam Daivarui Brazauskui teko varstyti Tauragės apylinkės teismo duris, nes grėsė atsakomybė dėl įtarto nelegalaus darbo organizavimo. Tačiau teismas nelegalaus darbo požymių neįžvelgė ir administracinę bylą nutraukė. Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyrius su tokiu nutarimu nesutinka.

Daivaras Brazauskas, statybininkas-apdailininkas, dirbantis pagal verslo liudijimą, Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus inspektorių nemalonę užsitraukė rugpjūčio 27 dieną. Tądien Norkaičių kaime prie privataus namo, kurį apšiltinti ėmėsi D.Brazauskas, inspektoriai užklupo besidarbuojančius du vyrus, kurie neturėjo darbo sutarčių.

Kaip paaiškėjo, vienas besidarbavusiųjų buvo D.Brazausko aštuoniolikmetis sūnus Paulius, o kitas – D.Brazauskui svetimas žmogus, kurį į statybvietę atsivežė jo sūnus. D.Brazauskas teismui tvirtino, kad sūnaus paprašė paruošti ant gyvenamojo namo užklijuotą putplastį, nes pats buvo apsirgęs. Teismo posėdžio metu D.Brazausko sūnaus prie namo atsivežtas vyras patvirtino, kad tądien turėjo laisvo laiko, todėl ir sutiko jaunuolį pamokyti dirbti.

Darbo inspekcijos atstovas teismui įrodinėjo, kad D.Brazauskas, būdamas tiesioginiu rangovu, privalėjo užtikrinti, kad statybvietėje nebūtų pašalinių asmenų ir jie nedirbtų jo naudai. Tačiau teismo vertinimu šiuo atveju nelegalaus darbo faktą įrodančių duomenų byloje nepakanka. Vien aplinkybė, kad statybvietėje buvo pastebėti dirbantys minėti du asmenys, esą neįrodo D.Brazausko kaltės. Tauragės apylinkės teismas nusprendė administracinio nusižengimo teiseną D.Brazausko atžvilgiu nutraukti.

Šis teismo nutarimas dar neįsigaliojęs, jis dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Tadas Povilaitis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Darbo inspekcija teismo nutarimą skųs. Esą iš pradžių D.Brazauskas sutiko su pažeidimu ir gailėjosi.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras