Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurią partiją balsuosite artėjančiuose savivaldos rinkimuose?

 Rezultatai

Tik 23-eji metai, o teistumų ant rankos pirštų nesuskaičiuosi(6)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-04-03 07:14

Prieš teismo posėdį advokatas Romualdas Juščius trumpam pokalbiui užėjo už stiklinio užtvaro pas teisiamąją Živilę Butkutę. Autorės nuotrauka 

Dvidešimt trejų metų tauragiškė Živilė Butkutė Lietuvos teismuose išklausė jau šeštą nuosprendį. Du jų – per pastarąsias dvi savaites. Mergina buvo kliuvusi ir užsienio teisėsaugininkams. Jos biografiją tepa vagystės ir muštynės. Šįkart nagrinėjant bylą dėl išgertuvių metu nugvelbtos piniginės, mergina teisėjos klausėsi ir parodymus davė būdama už stiklinio užtvaro. 

Į teismo salę kaltinamąją Živilę Butkutę atlydėjo du policijos pareigūnai. Posėdžio metu mergina sėdėjo už stiklinio užtvaro, nes buvo suimta nagrinėjant kitą bylą. Prieš prasidedant teismo posėdžiui kaltinamoji spėjo apsižodžiuoti su nukentėjusiuoju Andriumi K. Konfliktas įsižiebė, kai Ž.Butkutės advokatas Romualdas Juščius vyro pasiteiravo, ar ji teiks civilinį ieškinį. Nukentėjusysis advokatui atsakė – ar iš bomžo gali atgauti pinigus, o kaltinamoji jam rėžė:

– Su kuo būsi, toks ir pats tapsi.

Teismo posėdžio pradžioje teisėja Elena Bartulienė teisiamosios paprašė prisiminti, kiek kartų ji teista. Ž.Butkutė atsakė, kad dabar būsiąs šeštas teistumas Lietuvoje, dar du kartus ji teista Prancūzijoje ir kartą Olandijoje. Paskutinįkart Tauragės apylinkės teismo mergina buvo nubausta prieš savaitę. Baudžiamuoju įsakymu teismas jai skyrė pustrečių metų nelaisvės už moters sumušimą – nukentėjusiajai sveikata sutrikdyta stipriai. Šįkart mergina buvo teisiama už tai, kad pernai rugsėjį Skaudvilėje išgertuvių metu iš Andriaus K. striukės kišenės ištraukė piniginę ir ją ištuštino.

Nors ikiteisminio tyrimo metu Ž.Butkutė ginčijo nukentėjusiojo įvardytą dingusią pinigų sumą, teismo salėje pripažino, kad pasisavino 1400 eurų.

– Buvo naktis. Buvom Skaudvilėje, Juozo namuose. Aš, Juozas, Andrius ir Andriaus draugas Tomas gėrėm. Andrius sėdėjo šalia manęs ant sofos. Jo piniginė buvo beveik iškritusi iš kišenės. Paėmiau piniginę ir pakišau po antklode, po to niekam nematant pasiėmiau ir nuėjusi į vonią iš piniginės išėmiau pinigus. Piniginėje buvo 1400 eurų. Piniginę palikau vonioje. Tą pačią naktį taksi iš Skaudvilės išvažiavau į namus Tauragėje. Ryte man paskambino Andrius. Jis prisistatė pareigūnu ir paklausė, kur piniginė. Pasakiau, kad vonioje. Ten ją ir palikau, – kalbėjo Ž.Butkutė.

Mergina pripažino, kad keturiese išgėrė kelis butelius alkoholinių gėrimų, ir tvirtino, kad jei būtų buvusi blaivi, pinigų nebūtų vogusi. Neatsiminė, ką pirko už vogtus pinigus. Teismui sakė, kad neturi iš ko grąžinti pinigų nukentėjusiajam. Sakydama paskutinį žodį Ž.Butkutė prašė jai skirti kuo mažesnę bausmę:

– Kalėjimas manęs nepataisys, o dar labiau sužlugdys.  

Nuosprendis už vagystę Ž.Butkutei buvo paskelbtas tą pačią dieną. Tauragės apylinkės teismas jai skyrė aštuonis mėnesius nelaisvės. Laisvės atėmimo bausmę ji turės atlikti pataisos namuose. Nuosprendis dar neįsiteisėjęs, jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras