Alfonsas Čepauskas pristatė „Karšuvos poringių“ antrąją dalį(0)

Eugenijus ŠALTIS

2011-09-16 06:46
Eugenijaus Šalčio nuotrauka

Darbus apžiūri (iš kairės) Virginijus Bartušis, Aušrinė Norkienė, Alfonsas Čepauskas, Silverijus Statkus ir Edmundas Mažrimas. Autoriaus nuotrauka

Tauragę vėl aplankė žinomas dailininkas grafikas, garsus ekslibrisų kūrėjas, skulptorius, kraštietis Alfonsas Čepauskas. Rugsėjo 9 dieną Tauragės kultūros centre jis parodė savo naujausius darbus, kurie turėtų būti įdomūs Tauragės krašto žmonėms.

2008 metais dailininkas išleido grafikos darbų aplanką „Karšuvos poringės“. Penkiolikos grafikos lakštų ciklas tapo vertingu indėliu išsaugant mūsų krašto praeitį, leido giliau įsijausti, per savitą meninę prizmę ir filosofinį mąstymą pamatyti gyvenimą, įvykius Karšuvos krašte prieš keletą šimtmečių. Autoriaus vaizduotė, vaikystėje girdėtos legendos puikiai dailininko perteiktos (dailininko tėviškė netoli Skaudvilės, kur stūkso garsusis Karšuvos piliakalnis), verčia gilintis, mąstyti, stebėti detales ir jose pajusti visą kūrėjo subtilumą ir savitumą. Romantiškas ir spalvingas ciklas autoriaus sujungtas į vieną visumą, tarsi liaudišką audinį, kuriame persipina legendos, buitis ir būtis, istorinės tiesos, meilės, kovų nytys.

Jau į devintą dešimtį įkopęs Alfonsas kupinas kūrybinių sumanymų ir juos sėkmingai įgyvendina. Kultūros centre jis jau antrą kartą, dar patobulinęs ir nušlifavęs, parodė savo naujausiojo kuriamo darbo eskizus. Tai – antroji „Karšuvos poringių“ dalis, kurioje – jau artimesnė istorinė praeitis nei pirmojoje dalyje. Autorius vaizduoja konkretesnius įvykius: Tauragės konvencijos pasirašymo faktą, Rusijos imperatoriaus Aleksandro apsilankymą Tauragės dvare, Onore de Balzako sustojimą Tauragėje, rezistencijos kovas, yra Skaudvilės turgaus vaizdų, buities ir kitų temų.

Pirmosios „Karšuvos poringės“ dalies leidimą rėmė Tauragės rajono savivaldybė. Reikia tikėtis, kad ir antrąją dalį, o idealu būtų, kad abi „Karšuvos poringių“ dalys išeitų kartu, savivaldybė vėl parems. Tai būtų puikus leidinys, garsinantis vis populiarėjantį ir vis didesnį susidomėjimą keliantį mūsų Karšuvos kraštą. Dailininkas pažadėjo, kad iki Tauragės miesto dienų, kurios rengiamos kasmet paskutinį gegužės savaitgalį, grafikos darbai pasirodys. Finansinę paramą šiam Tauragės kraštą reprezentuojančiam leidiniui pažadėjo rajono savivaldybės vadovai.

– Jeigu ir neatsiras rėmėjų, „Karšuvos poringių“ antroji dalis jau sukurta ir bus išleista. Tai dovana mano gimtajam kraštui. Meno kūrinys yra gyvas tada, kai jį mato žmonės, – sakė dailininkas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras