Fotografijos prabyla simbolių kalba(0) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-23 08:36

Fotografas Algis Griškevičius

Penktadienį Tauragės fotografijos galerijoje atidaryta Algio Griškevičiaus fotografijų paroda „Atgarsiai“. Parodą sudaro serijos „Iš mutantų gyvenimo“ darbai. Nevienareikšmiška, daugiaprasmė menininko kūryba abejingų nepalieka.

Šios parodos darbai – daugiaprasmiai, simboliniai. Jie tarsi magnetas pritraukia žiūrovų dėmesį ir jau nebepaleidžia, versdami mąstyti. Kaip teigia meno kritikai, Algis Griškevičius, kritikuodamas šiuolaikinį kūno įvaizdį, nuolatinį, perdėtą jo aukštinimą, sąmoningai deformuoja žmogaus kūną arba sukuria jam neįprastą ir nenatūralų kontekstą. Šio fotografo kūryboje žmogus dažnai didesnis už aplinką, ji neadekvačiai sumažinama santykyje su žmogumi, taip tarsi dar stipriau pabrėžiamas nepagrįstas žmogaus susireikšminimas ir tuštumas. Autorius sąmoningai slepia žmogaus veidą, tuo pačiu naikindamas jo tapatybę. Dar viena ironiška žmogaus kūno suvokimo interpretacija – trofėjai. Žmonių kūno dalys tampa trofėjais ant sienų šalia elnių, vanagų, vėžių ar ožiaragių. Kas gali kolekcionuoti žmones? Tik tas, kas yra stipresnis už jį. Dievas ar Mirtis?

A.Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1985 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). 1976–1980 m. dirbo dailininko padėjėju Operos ir baleto teatre, 1980–1990 m. – Vilniaus jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku dekoratoriumi. 1988 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Surengė daugiau nei 50 personalinių ir dalyvavo daugiau nei 90 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus, Tretjakovo dailės galerija, Rusija, Jekate­rinburgo vaizduojamojo meno muziejus, Rusija, Jane Voorhees Zimmerli meno muziejus, Naujasis Džersis, JAV bei įvairių šalių meno kolekcionieriai. 

Kokios dar parodos pakvies tauragiškius užsukti į galeriją? Tauragės krašto muziejaus Fotografijos galerijos vadovas Romanas Naryškin „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kitus metus planuojama pradėti Alytaus fotografijos klubo, Antano Stanevičiaus ir Eglės Laurinavičės parodomis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras