Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Į masiškiausią šalies renginį išvyksta aštuoni kolektyvai(6)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-04 07:23

Redakcijos archyvo nuotrauka

Šiandien iš Tauragės į Vilniuje vyksiančią Lietuvos moksleivių dainų šventę išvyksta pirmosios delegacijos. Šiemet kultinėje šventėje dalyvaus „Šaltinio“ progimnazijos ir Tauragės muzikos mokyklos kolektyvai.

Iš muzikos mokyklos į sostinę vyks kanklių ir akordeonininkų ansambliai, jaunučių ir jaunių chorai ir pučiamųjų instrumentų orkestras, iš „Šaltinio“ progimnazijos – skudučių ansamblis, pučiamųjų instrumentų orkestras, jaunučių liaudiškų šokių grupė „Šaltinis“ ir sportinių šokių studijos „Spindulys“ šokėjai.

Kaip sakė Danguolė Petkienė, rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, tauragiškiai jau devynerius metus nepraleidžia nė vienos tiek Lietuvos moksleivių, tiek suaugusiųjų dainų ir šokių šventės. Viena ar kita pakaitomis vyksta kas dvejus metus.

– Vaikams tai didžiulė šventė. Jie grįžta pilni įspūdžių. Kito tokio renginio, kuriame tiek tūkstančių dalyvių būtų, ko gero, nėra. Žinoma, ugdomas patriotizmas. Nakvynės ant čiužinių, patikėkite, atsiperka, – dėstė specialistė.

Anot jos, dėl mūsų krašto kolektyvų apgyvendinimo ir maitinimo Lietuvos moksleivių dainų šventės metu atsakinga Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykla. Tad nei maistas, nei kuras tauragiškiams nekainuos.

Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ renginiai vyks liepos 4–9 d.  Didžiausi jų – liepos 6 d. Vingio parke rengiama Dainų diena, liepos 8 d. „Siemens“ arenoje – Šokių diena, liepos 9 d. Kalnų parke – Ansamblių vakaras. Šventėje dalyvaus per 22 tūkst. mokinių ir 500 meno vadovų.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“ šiemet džiugins jau 8-ąjį kartą. Išaugusi iš šalies dainų ir šokių švenčių tradicijos kaip savarankiška Lietuvos mokinių dainų šventė periodiškai rengiama nuo 1964 m. Šiandien tai daugiausiai dalyvių pritraukiantis šalies kultūrinis ir edukacinis renginys, kuriam ruošiamasi ne vienerius metus.

2003 m. lapkričio 7 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru, o 2008 m. ši tradicija įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. 

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras