Išdalintos lėšos kultūros renginiams: kam kliuvo daugiausiai?(2)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-06 06:37

43 proc. Kultūros renginių rėmimo programos lėšų skirta Kultūros centrui. Finansavimą gavo septyniolika šios įstaigos projektų. Autorės nuotrauka

Savivaldybės Kultūros renginių rėmimo programos konkurso projektų atrankos komisija paskirstė šiai programai skirtas lėšas. Iš viso iš savivaldybės biudžeto įvairiems kultūros renginiams išdalinta 15 050 eurų. Komisijai buvo pateikti 44 projektai, kuriems įgyvendinti būtų reikėję 33 897 eurų. Dauguma renginių – tradiciniai ir jau turintys savo žiūrovų ar dalyvių ratą.  

Renginiams – per 15 tūkst. eurų

Didžiausia lėšų dalis atiteko Tauragės kultūros centrui – septyniolikai centro projektų įgyvendinti skirta 6600 eurų.

Šešiems Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos filialų projektams atiteko 2200 eurų.

Dviem VšĮ „Šou imperija“ projektams – 1700 eurų.

Asociacijos „Mažoji scena“ dviem  projektams skirta 1200 eurų.

850 eurų skirta trims Tauragės krašto muziejaus projektams, o dviem Pagramančio regioninio parko direkcijos pateiktiems projektams atiteko 700 eurų.

Tauragės moksleivių kūrybos centro projektui „EthNo Folks dūzgės-2“ skirta 350 eurų.

Be lėšų kultūriniams renginiams neliko ir bendruomenės – dviem Sungailiškių kaimo bendruomenės projektams skirta 400 eurų, Pilaitės, Kunigiškių, „Beržos“ – po 300 eurų. Mažiausia suma – 150 eurų atiteko Mažonų kaimo bendruomenės projektui „Patalkys Mažonuose“.

Šeštadienį – teatrų krivulė Skaudvilėje

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis paminėjo Skaudvilėje liepos 1-ąją vykusią XXIX Lietuvos klojimo teatrų krivulę. Šiam projektui skirta 200 eurų.

– Tai per Lietuvą keliaujantis renginys, šiemet jis atvyko į Skaudvilę, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Kultūros centro vadovas.

Kultūros sezono atidarymo renginių ciklui „5 kūrybos vakarai“ įgyvendinti Kultūros centrui skirta 1000 eurų, tradicinių renginių Dauglaukyje ciklui „Kurkime ateitį kartu 2017“ iš rajono biudžeto atiteko 700 eurų. Nors Kalėdos dar tolokai, bet parengiamieji švenčių darbai prasideda anksčiau ir

projektui „Kalėdos suartina“ Kultūros centrui skirta 800 eurų, o Skaudvilės skyriui kalėdiniams renginiams atiteko 500 eurų.

V.Bartušis paminėjo ir 300 eurų finansavimą gavusį Paveldo tarnybos projektą „Nuo Aukaimio pilies iki Batakių miestelio“, skirtą knygelės leidybai.

Kitiems Tauragės kultūros centro projektams skirtos mažesnės sumos. 

Biblioteka didžiuojasi vakaru „Prie garažų“

Kultūros renginių rėmimo programos didžiausia lėšų suma iš Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos teiktų projektų atiteko jau šeštą kartą vyksiančiam poetų ir bardų vakarui „Prie garažų“.

– Labai džiaugiamės, kad susirinkusiesiems liepos pabaigoje koncertuos aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Kostas Smoriginas, Gytis Ambrazevičius ir grupė bei poetas Mantas Balakauskas, – vardijo bibliotekininkė Viktorija Globytė. – Paminėti vertas ir bibliotekos Pagramančio filialo projektas „Apjuoskim juostą tautiškumo – Lietuvos 100-mečiui“.

Pasak bibliotekininkės, į šį projektą įsijungs Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Mažonų ir Norkaičių bibliotekos, ugdymo įstaigos ir bus audžiama 100 metrų tautinė juosta.

– Tai tęstinis projektas. Pirmąjį pusmetį, minėdami Tautinio kostiumo metus, mokėmės austi, o šįkart projektas, skirtas Lietuvos šimtmečiui, jau bus masiškesnis, įtrauksiantis daugiau mokyklų ir mokinių, – sakė V.Globytė.

Leis kompaktinę plokštelę

„Šou imperija“, vadovaujama Valdo Latožos, projektui „Grojimas šukomis“ įgyvendinti gavo 900 eurų. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė tokio paties pavadinimo knygelės autorius kultūros darbuotojas Eugenijus Šaltis, bus leidžiama jo kūrybos kompaktinė plokštelė.

– Visų detalių nežinau, o kol kas aišku, kad bus leidžiama kompaktinė plokštelė su mano kūrybos eilėmis. Jas įskaitysiu ir aš, ir skaitovas bei diktorius Juozas Šalkauskas. Gal dar įdainuosim keletą dainų, sukurtų pagal mano eilėraščius. Planuojamas ir plokštelės pristatymo koncertas lapkričio 24-ąją, – atskleidė E.Šaltis. 

Kitam „Šou imperijos“ projektui „Jazz konvencija“ skirta 800 eurų. Pasak įstaigos vadovo V.Latožos, „Jazz konvencija“ – jaunimo atlikėjų konkursas, skirtas jauniems ir talentingiems džiazo atlikėjams ugdyti. Šis pirmą kartą organizuojamas konkursas vyks spalio viduryje. 

Teatralės Genovaitės Urmonaitės vadovaujama asociacija „Mažoji scena“ finansavimą gavo dviem projektams: 700 eurų skirta šiemet jubiliejiniam 25-ąjį kartą vyksiančiam teatrų festivaliui „Kvartetas 2017“ ir 500 eurų – projektui „Laimės ieškotojai“. Pasak G.Urmonaitės, projektas „Laimės ieškotojai“ –  tai naujo spektaklio pastatymas, o jo premjera numatyta lapkričio 4-ąją, per jubiliejinį teatrų festivalį.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras